A kormány 50 millió forinttal támogatja a női kézilabda Bajnokok Ligája májusi, budapesti négyes döntőjének megrendezését.
Thomas Schöneich, az EHF kommunikációs részlege részéről magyarul köszöntötte a megjelenteket. A sajtótájékoztatón részt vett Jean Brihault, az EHF elnöke, Michael Wiederer, az EHF főtitkára, Peter Vargo, az EHF Marketing ügyvezető igazgatója, továbbá Vetési Iván, a Magyar Kézilabda-szövetség elnöke.
Jean Brihault felvezetőjében kiemelte, a női kézilabda rohamos fejlődése lehetővé tette a final four bevezetését a gyengébbik nem esetében is.
„Ez a mai sajtótájékoztató és a final four egy kemény partneri munka eredménye. Az EHF világos irányt szabott meg a női kézilabda fejlesztésére. Elérkezett az a pont, amikor meg tudjuk rendezni a nőknél is a négyes döntőt. Biztosak vagyunk benne, hogy a rendezvény már az első évében is nagy sikerrel zárul. A magyar szövetség már több éve előállt az ötlettel, a válaszunk mindig az volt, hogy meg kell várni, amíg minden feltétel adva lesz. A szezon kiírásában meghagytuk a lehetőségét a négyes döntőnek. A kézilabdának hatalmas rajongótábora van Magyarországon, és hiszünk benne, hogy az eseményre egész Európából érkeznek majd szurkolók” – mondta el az EHF elnöke, aki hozzátette, személyesen is rengetegen érdeklődtek már nála a jegyek iránt.
Vetési Iván, a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) elnöke az esemény csütörtöki nyitó sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy a kormány a Papp László Budapest Sportarénát ingyen bocsátja a szervezők rendelkezésére.
Az elnök elmondta azt is, hogy február végéig megkezdik a jegyek árusítását a nőknél első ízben sorra kerülő Final Fourra. A május 3-án és 4-én sorra kerülő négy mérkőzésre - a két elődöntőre, a bronzmérkőzésre és a fináléra - szóló belépők négy kategóriában, 9 900 és 34 990 forint (32-113 euróba) közötti összegbe kerülnek majd.
A sajtótájékoztató végén megállapodást írt alá a rendezésről Vetési Iván és Jean Brihault, a Európai Kézilabda Szövetség (EHF) elnöke.
Michael Wiederer elmondta, a magyar szervezőkkel való kiváló kapcsolat is hozzájárult a mieink pályázatának sikeréhez.
„Húszéves évfordulója lesz az első BL-döntőnek, tíz évvel ezelőtt női Eb-t rendezett Magyarország, mint ahogy az idén is” – helyezte történelmi kontextusba a főtitkár a női négyes döntőt.
NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, 2013–2014
Jövőre új játékrendszert vezetnek be, a két hatos csoportból álló középdöntőt negyeddöntők követik a női BL-ben, mindezzel is azt a célt szolgálva, hogy a versenyt a szurkolók, a közvetítő televíziók, illetve a potenciális szponzorok és partnerek számára még vonzóbbá tegyék. A mérkőzésekkel párhuzamosan május 4-én Budapesten tartják az EHF kongresszusát, s itt ülésezik majd a női kézilabda tanács is, így néhány napra a Budapest lesz a sportág fővárosa.
„Május 3–4-én a női kézilabdaelit Budapestre költözik” – tette hozzá Wiederer. Az EHF-nél elképzelhetőnek tartják, hogy egy sikeres rendezést követően Kölnhöz hasonlóan hosszabbítanak Budapesttel is.
Peter Vargo kiemelte, már az első női négyes döntővel minél jobban meg szeretnék közelíteni a férfiak kölni eseményét, még ha a költségvetés lényegesen el is marad a férfiakétól (körülbelül a fele). Még folyamatban van a szponzori kör kialakítása, tárgyalnak az Audival is. Vargo arról is beszélt, hogy a budapesti női final four mérkőzéseit egyedi talajon rendezik meg a Sportarénában, s tárgyalnak az adidasszal arról, hogy a cég egy speciális labdát gyárt az eseményre, amely jövőre a sorozat hivatalos játékszere lehet.
A május eleji hétvége nemcsak a kézilabdáról szól majd, számos kapcsolódó rendezvényt (gasztronómiai, zenei) terveznek a két napra.
A final four egyik résztvevője a címvédő Győri Audi ETO KC csapata lehet, amely két forduló után jelenleg a második – továbbjutó – helyen áll középdöntős csoportjában.