Parasport: : Elutazott a magyar csapat a vb-re Montreálba

Paraúszó Eb: három érem a pénteki mérleg

2014. 08. 09.

Összesen három érmet szereztek a mieink az eindhoveni úszó Európa-bajnokság pénteki versenynapján: Sors Tamás és Tóth Tamás azonos idővel értek célba 200 m vegyesen, így mindketten ezüstérmesek lettek. Engelhardt Katalin a harmadik helyen végzett 200 m gyorson.

A 4x50 méteres 20 pontos vegyesváltónk 3:57.03 perccel az ötödik helyen ért célba, de az oroszokat szabálytalan váltás miatt kizárták, így a mieink végül negyedikek lettek.
Pap Bianka 200 m vegyesen 2:37.50-nel ötödikként ért célba, Illés Fanni a hatodik helyet szerezte meg 100 m gyorson 1:27.95-tel, Adámi Zsanett hetedikként zárt 50 m háton 1:26.88-cal.
A magyar érdekeltségű számokról – különös tekintettel Sors Tamás és Tóth Tamás emlékezetes befutójára – 23:10-től látható összefoglaló az M2-es televíziós csatornán.

Szombaton 100 m háton Sors Tamás és Meilinger Csaba, valamint a nőknél Pap Bianka szerepelnek az előfutamokban. Már a délelőtti programban a döntőben úszik Engelhardt Katalin 50 m gyorson és Baka Dorottya 50 m pillangón, az esti finálé biztos résztvevője a 4x100-as, 34 pontos női gyorsváltónk.