Parasport: : Elutazott a magyar csapat a vb-re Montreálba

Paraúszó Eb: két magyar bronz

2014. 08. 07.

Két bronzérmet és több értékes döntős helyezést szereztek a mieink az eindhoveni úszó Európa-bajnokság szerdai versenynapján.

Az 50 m pillangó döntőjében Kézdi Réka és Engelhardt Katalin külön csatáját a végül harmadikként célba érő Kézdi Réka nyerte, aki 48.07 másodperces eredménnyel a harmadik helyen végzett, Engelhardt Katalin 48.98-cal negyedik lett.

A 100 m gyors fináléjában Sors Tamás 57.41-gyel szerezte meg a harmadik helyet, Tóth Tamás 57.89-cel lett ötödik, Meilinger Csaba 58.85-tel nyolcadikként zárt.

A 200 m vegyes fináléjában Ráczkó Gitta 3:42.19 perces eredménnyel a negyedik, Szabó Réka 3:49.23-mal az ötödik helyen végzett, Baka Dorottyát kizárták.

A 100 m mell döntőjében Rácz Nikolett 1:26.42-vel ötödik lett.

Szintén ötödikként zárt a 100 m pillangó döntőjében a remekül hajrázó Csuri Ferenc, aki 1:06.49-et úszott.

Az 50 m gyors döntőjében Illés Fanni 41.97-tel szerezte meg a hetedik helyet.