Párbajtőrcsapatban női ötödik, férfi hatodik helyezés a vb-n

Párbajtőrcsapatban női ötödik, férfi hatodik helyezés a vb-n

2015. 07. 19.
Megosztás

Szombaton a férfi és a női párbajtőr-válogatottunk a negyeddöntőben lépett pástra. Egyik együttesünk ellenfele sem bizonyult könnyűnek, hiszen Korea és Románia is a nemzetek rangsorában a második helyen állt.

Mégis, a férfiak az ázsiaiak ellen biztatóan vívtak. Bár sok találat nem történt nyolc asszó alatt, de Boczkó Gábor az utolsó párban 15:9-es magyar vezetésnél következett Jung ellen. Aztán ami az utolsó három perc alatt történt, az "rémálom" volt. Egy perc elteltével még nem volt semmi baj, hiszen adok-kapok találatokkal 20:14-re vezettünk. Ekkor a koreai fiú megkezdte a felzárkózást, s a találkozó a rendes játékidőben 24:24-el zárult. Jöhetett az egyperces ráadás egyetlen találatért, amelyben a koreai volt a kedvezményezett. Jung nem várt sokáig, és nyolc másodperc elteltével egy lámpás találattal a koreaiakat juttatta be az elődöntőbe.
A magyaroknak maradt a vigaszág, ahol a németek legyőzése után a világranglista-vezető franciák ellen nem volt esély. Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András, Somfai Péter összeállításban a magyar válogatott a hatodik helyet szerezte meg.

A női gárda románok elleni találkozóján nem potyogtak a találatok. A hatodik pár után még csak 3:2 volt az állás a románok javára. Ekkor Révész és Budai ellen Gherman és Branza 10:8-ra alakította a találkozót. Következett az utolsó párban Szász Emese és Simona Gherman összecsapása. Az egyéni versenyben a nyolc között a román volt a jobb. Most sem alakult másként. A román tizenkét találatára csak öttel tudott válaszolni a magyarok legjobb vívója, így maradt az 5-8. helyért való csatározás a számunkra.
Ott a japánokat és oroszokat is egyetlen tussal, de sikerült legyőzni, így az Antal Edina, Budai Dorina, Révész Julianna, Szász Emese alkotta válogatott az ötödik helyet szerezte meg.

Az olimpiai pontversenyben mindkét válogatottunk közel hasonló helyzetben áll. A férfiak és a nők is a 9. helyen várják a folytatást. A férfiak 15 pontra, a nők 20 pontra vannak a még biztos ötödik olimpiai kvótát jelentő helyezéstől. A még hátralévő négy világkupaversenyen ez a hátrány behozható. (A férfi és a női olimpiai pontverseny állása.)

A férfi és női tőrözők is szombaton selejteztek a vasárnapi negyeddöntőre. A férfiak Ukrajnától nagy arányú vereséget szenvedtek, és a 20. helyen zárták a világbajnokságot. Számukra az olimpia elérése lehetetlen.
A nők - Mohamed Aida, Knapek Edina, Varga Gabriella, Jeszenszky Szilviával kiegészülve - a németek ellen léptek pástra a nyolcaddöntőben. Csodás rajttal már 9:1-re vezettünk, s ezt az előnyt a találkozó végéig megtartottuk és bejutottunk a negyeddöntőbe. A női tőr csapatverseny sem szerepel az olimpia programjában, így lányaink a minél előkelőbb helyezésért vívnak a negyeddöntőben először az Egyesült Államok ellen.

Eredmények.

Férfi párbajtőrcsapat, 38 induló.
A legjobb 16 közé jutásért:
Magyarország-Hongkong 45:28 (Boczkó +5, Rédli +5, Somfai +4, Imre +3).
Nyolcaddöntő: Magyarország-Kanada 45:26 (Boczkó +8, Imre +6, Rédli +5).
Negyeddöntő: Magyarország-Korea 24:25 (Imre +4, Rédli +2, Boczkó -7).
Az 5-8. helyért: Magyarország-Németország 44:41 (Imre +6, Boczkó +1, Somfai 0, Rédli -4).
Az 5. helyért: Magyarország-Franciaország 36:45 (Boczkó -1, Imre -2, Rédli -6).
Végeredmény, világbajnok: Ukrajna (Dmitrij Karucsenko, Anatolij Herey, Bogdan Nikisin, Makszim Khvoroszt), 2. Korea, 3. Svájc, 4. Olaszország, 5. Franciaország, 6. Magyarország (Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András, Sonfai Péter, vezető edző: Gelley István), 7. Oroszország, 8. Németország.

Női párbajtőrcsapat, 30 induló.
A legjobb 16 közé jutásért: Magyarország-Argentína 45:35 (Szász +8, Antal +1, Révész +1, Budai 0).
Nyolcaddöntő: Magyarország-Egyesült Államok 30:29 (Révész +3, Szász +2, Antal -4).
Negyeddöntő:Magyarország-Románia 13:22 (Budai 0, Révész -1, Szász -8).
Az 5-8. helyért: Magyarország-Japán 45:44 (Szász +4, Budai 0, Antal -1, Révész -2).
Az 5. helyért: Magyarország-Oroszország 18:17 (Révész +3, Szász 0, Antal -2).
Világbajnok: Kína (Xu Anqi, Sun Yujie, Sun Yiwen, Hao O, Jialu), 2. Románia, 3. Ukrajna, … 5. Magyarország (Antal Edina, Budai Dorina, Révész Julianna, Szász Emese, vezető edző: Kovács Iván).

(MOB, fotó: hunfencing.hu)