Négy új, futurisztikus robotról rántották le a leplet a japán fővárosban. A modern gépek feladata a nézők, sportolók és tisztviselők segítése lesz a verseny helyszínein azáltal, hogy képesek hangot, képet közvetíteni, valamint fizikai visszajelzést adni a verseny helyszíneiről azok számára, akik távolról szemlélik az eseményeket.
A robotokat a japán multinacionális gépjárműgyártó cég, a Toyota Motor Corporation fejlesztette, amely egyébként a robottechnológiában is az élen jár. A kabalaszerű gépek emberi mozdulatokkal, kézfogással, integetéssel és számos arcmozdulattal fogják üdvözölni az odalátogatókat. A homlokukra szerelt kameráknak köszönhetően a robotok érzékelni fogják, ha emberek vannak a közelben és aszerint fognak reagálni. Nem meglepő módon a tokiói szervezőbizottság és a Toyota célja az, hogy az eddigi leginnovatívabb játékokat hozzák el a szurkolóknak 2020-ban. Még arra is gondolnak, hogy a gyermekek számára is élvezetesebbé tegyék a játékokat a robotika által.
Űrnagykövetek a fáklyafutáson
A tokiói multisportesemény szervezőbizottsága két űrhajóst nevezett ki űrnagykövetnek az olimpiai és paralimpiai játékok fáklyafutására. Soichi Noguchi és Akihiko Hoshide, a Japán Űrügynökség két asztronautájának feladata lesz a fáklyafutás népszerűsítése az űrből.
„Pozitív üzeneteket fognak közvetíteni az olimpiai és paralimpiai fáklyavivőknek a Nemzetközi Űrállomásról (ISS)" – fogalmazott a tokiói olimpia szervezőbizottsága, amely nemrég ismertette a fáklyafutás útvonalát.
Az olimpiai láng 121 napos útja során egész Japánt be fogja utazni, az ország leghíresebb és történelmi szempontból tekintve legfontosabb részeit is érintve, mielőtt az július 24-én megérkezne a nyitóünnepségre.
(insidethegames.biz, fotó: tokio2020)