A Magyar Sporttudományi Társaság Sportinnovációs Szakbizottságának december 17-én a Magyar Kézilabda Szövetség új központjában - a Modus irodaházában - megrendezésre kerülő évzáró rendezvénye egy új innovatív utat kíván megnyitni. Az MSTT szakbizottsága történetében elérkezett a 200. előadáshoz...
A szakbizottság sportágakkal, sportági csoportokkal, sportterületekkel kezdeményez párbeszédet - közös együttes gondolkodást - bízva abban, hogy legmodernebb lehetőségek, ötletek termékenyítően hatnak a sportági adaptációkra, a problémák és megoldások kreatív keresésére, megvalósítására. A rendezvény keretében a szakbizottsági állandó tagjai mellett kiemelkedő érdeklődésre számot tevő témák és kiváló előadók illetve vendégek biztosítják a sport területén megvalósuló innovációk áttekintését. Az innovatív megoldások megtalálása és bevezetése a sportágak érdeke, ennek köszönhető, hogy a Magyar Kézilabda Szövetség vezetése nyitott a sporttudomány felé és otthont ad a rendezvénynek. A sportági továbbfejlődés, megújulás nem képzelhető el a pozitív hagyományok továbbvitele, de az új innovációk bevezetése nélkül, ezeket a innovációkat, ajánlásokat adaptálható lehetőségeket kívánja a Magyar Kézilabda Szövetség modellszerűen áttekinteni.
A Magyar Sporttudományi Társaság Sportinnovációs Szakbizottságának évzáró eszmecseréje rendkívül izgalmas témákat érint, néhány példa az eszmecsere témáiból, felvetődő kérdésekből: Milyen infrastrukturális létesítményfejlesztés felel meg a XXI. századi sportszakember képzés, továbbképzés modern követelményeinek? Milyen új lehetőségek rejlenek a sportszakember képzés, továbbképzés területén? Milyen sportági innovációk vezethetők be a sporttudomány kutatásainak és a modern IT technológia alkalmazásainak köszönhetően? Milyen új kooperációk alakíthatók ki a sportági, területi – igazgatási és sportszakember képzési centrumok között? A fair play szellemisége milyen biztos alapot, erőt adhat az innovatív megújulásokhoz, a fiatalok pedagógiai – nevelési feladatainak ismételt középpontba kerüléséhez? Milyen fejlődést, ismertségi növekedést jelenthet a sportvilág kiemelt európai figyelme? Milyen konkrét innovációk valósultak meg a közelmúltban? Mit kellene a sportágaknak bevezetniük sportági kereteik közé? Hogyan segítheti egy sportág a prevenciót, rehabilitációt sportági keretei között? Milyen további innovatív lehetőségek mutatkoznak a TAO rendszerén belül?
A rendezvényre tisztelettel várjuk a sporttudósokat, egyetemi oktatókat, sportágak vezetőit, kiemelkedő sportszakembereit, a kézilabdasportághoz kapcsolódó testnevelőket, edzőket és természetesen minden érdeklődő sportszakembert!
MSTT Sportinnovációs Szakbizottság 2009 - 2015
A Magyar Sporttudományi Társaság Sportinnovációs Szakbizottsága 2009 – 2015 közötti fennállása alatt öt országos konferenciát, jelentős számú eszmecserét, kerekasztal-beszélgetést szervezett.
Fennállása alatt áttekintették a sport különböző területeit, így a versenysport, olimpiai és nem olimpiai sportágak problémái és azok megoldási lehetőségei, szabadidősport egészségfenntartó lehetőségei, diák és egyetemi sport prioritásai, fogyatékkal élők sportjának fontossága, sportinformatika sőt a sport hálózatszervezési kérdéskörei is.
Az MSTT Sportinnovációs Szakbizottsága történetében elérkezett a kétszázadik előadáshoz!
Remények szerint a szakbizottság tevékenységével ösztönözte a nyitott innovációs gondolkodást és a sporttudomány kutatási eredményeinek gyakorlatba történő bevezetését!
Hitvallásuk szerint, ha a munka során más szervezeteknek, személyeknek, testnevelőknek, edzőknek, sportszakembereknek egy – egy ötlettel szolgáltak akkor már megérte a befektetett munka!
A szakbizottság munkájáról (2015)
A Magyar Sporttudományi Társaság Sportinnovációs Szakbizottsága kiváló évet zárt. Az év kiemelkedő eseménye „Sport, mint összekötő erő” konferencia (2015. március 19.) volt, ahol a sport társadalmi szerepe, hálózati szervezőereje került elemzésre. A konferencia kiváló előkészítése volt egy határon átnyúló közép–kelet európai, Kárpát-medencei sportkooperáció előkészítésének, többek között a sporttudomány területén a magyar – magyar kapcsolatok fejlesztésének, együtt gondolkodásnak. Az év során a szakbizottsági találkozók többek között áttekintették például a nemzetközi tapasztalatokat pl. angol Premier League méréseit, vagy a meteo klinikai eredményeket és könyvbemutatót is rendeztek. Kiemelkedő rendezvény volt az év során a Sport és Tudattal foglalkozó kerekasztal-beszélgetés (2015. október 8.), ahol a sportban alkalmazható új módszerekről, mentális fejlesztésről esett szó a sportirányítás vezetőinek részvételével. A 2015-es évet a Sportinnováció az egészség és eredményesség szolgálatában című eszmecsere zárja le a Magyar Kézilabda Szövetség mentorálásával, ahol a sportban meglévő kreatív gondolkodás innovatív megvalósításáról lesz szó, egy teljesen új sportági megközelítésben.
„A sport elsősorban szellemi fogalom. Egy sportcsapat a társadalomnak kicsinyített képe, a mérkőzés az életért való nemes küzdelem szimbóluma. Itt a játék alatt tanítja meg a sport az embert rövid idő alatt a legfontosabb polgári erényekre: az összetartásra, az önfeláldozásra, az önálló megítélésre, az abszolút tisztességre és mindenekelőtt a "fair play", a nemes küzdelem szabályaira.” Szent – Györgyi Albert (Szeged 1930)
A rendezvényen a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött!
Regisztráció: 2015. december 16-én 14.00 óráig: [email protected], telefon: 36 30 991 0203.
A programot ide kattintva letölthetik.
(MSTT/Győrfi János)