Szilágyi Áron nevét valószínűleg azok is megjegyezték egy életre, akik nem igazán foglalkoznak a sporttal.
A Vasas kardozója szerezte ugyanis a londoni olimpia első magyar aranyérmét, így neve hamar bekerült a köztudatba.
Amellett, hogy megnyerte a kardozók egyéni küzdelmeit, szakemberek kiemelték, hogy légies könnyedség és fantasztikus magabiztosság jellemezte az egész napos verseny során. Áron elmondta, ebben jelentős szerepe volt a vele foglalkozó pszichológusoknak is, akiknek a tanácsára úgy állt oda a versenyhez, mint ha egy egyszerű plovdivi világkupa viadal lenne, amelyből több is van egy évben, és nem foglalkozott vele, hogy olimpián szerepel, és ha itt ront, akkor csak négy év múlva lesz esélye javítani.
„Nevelőedzőm, Gerevich Gyuri bácsi éppen négy éve, a pekingi olimpia előtt halt meg. Az ő elvesztése után, már a kínai fővárosban sokat segítettek a pszichológusok. Utána nem dolgoztam velük, de másfél éve megint úgy döntöttünk mesteremmel, Somlai Bélával, jó lenne újra megpróbálni” – mondta a közös munka kezdetéről a Vasas klasszisa.
Áron véleménye szerint ezen a szinten már minden apró segítség fontos egy versenyzőnek. Úgy véli, nagy részük van mentális felkészítésben. Hiába tudta, hogy szakmailag remekül felkészült, rengeteget segítettek, hogy magabiztosan vágjon neki Londonnak és nem nyom össze az olimpia terhe.
Annyira megtetszett neki a pszichológia, hogy jelentkezett Károli Gáspár Református Egyetem pszichológia szakára, ahova természetesen fel is vették. Emellett persze folytatja tanulmányait az ELTE nemzetközi tanulmányok szakán is, ami jól mutatja, miért tartják az egyik legintelligensebb magyar sportolónak.
Áron sikerével roppant népszerű lett, de bevallotta, nem szeretne ezzel visszaélni. Éppen ezért nem ismerkedik felelőtlenül csak azért, mert híres lett, és mivel kiegyensúlyozott kapcsolatban él, így a hölgyeknek sincs sok esélye nála.
Áron az olimpia után úgy fogalmazott, még kell neki egy kis idő, hogy felfogja mit ért el.
„Mostanra már kezdek képbe kerülni. Vannak impulzusok, melyek megmutatják, milyen „társaságba” kerültem. Erre a legjobb példa a Puskás stadionban tartott ünnepély volt, ahol olyan korábbi klasszisokkal állhattam egy színpadon, mint Gedővári Imre, Szabó Bence, Nébald György vagy Kulcsár Győző, akikre eddig, mint példakép tekintettem”.
Áron azonban jól tudja kezelni a népszerűséget, hiszen bárhol leszólítják, boldogan ad autogramot, és bárkivel összeáll egy közös fotóra, de még mindig hihetetlen számára, hogy teljesen ismeretlen emberek állítják meg és gratulálnak neki.
(Forrás: molcsapat.hu)