U17-es női eb: Szlovákiától is vereség, 4. hely a csoportban

2013. 08. 19.

Harmadik mérkőzésén a harmadik vereséget szenvedte el a korosztályos magyar női kézilabda-válogatott az oroszországi női ifjúsági (U17) Európa-bajnokságon. Papp György együttese a csoportkör utolsó fordulójában hiába vezetett a félidőben 12–11-re Szlovákia ellen, végül 26–23-ra kikapott.

A mieink így az alsó házba kerültek (9–16. hely), és az I2-es csoportban majd a D-csoport harmadik (Németország) és negyedik (Csehország) helyezettje ellen folytathatják szereplésüket. A csehekkel 20-án, a németekkel 21-én játszunk.

A szlovákoknak a felső házhoz kevés volt az ellenünk aratott győzelem, viszont ebben az alsóházi csoportban egy győzelmet már elkönyvelhetnek maguknak.
A csoportban győztes oroszoktól korábban tizenhárom (35–22), míg a második helyen továbbjutó svédektől három góllal (24–21) kaptunk ki.

Női U17-es Európa-bajnokság, Lengyelország, 2013. augusztus 15-25.

C-csoport, 3. forduló:
MAGYARORSZÁG-SZLOVÁKIA 24-27 (12-11), Gdansk, játékvezetők: Cabrejas, Sanchez (spanyolok).
MAGYARORSZÁG: Gercsó, Mistina, Pálinkás (kapusok), Bouti, Diószegi 4, Élő 1, Ferenczy 2, Gerháth 1, Grösch, Hámori 4, Horváth 5, Kruj 1, Lányi, Linder 1, Pintér 3, Puhalák 2
SZLOVÁKIA: Ferenciková, Hanzaliková (kapusok), Blehová 3, Duricová, Gajdosiková 4, Gajdosová 5, Juriková 2, Kapsová 4, Kocaniková 2, Majerniková, Pastorková, Posivaková, Simic 2, Sumberová, Szabó 5, Zakovska.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 1/1.
Oroszország-Svédország 27-17 (11-6)
A csoport végeredménye: 1. Oroszország 6 p, 2. Svédország 4 p, 3. Szlovákia 2 p, 4. Magyarország 0 p