U20-as női kézilabda vb: csoportelsőként a 16 között

2014. 07. 06.

A franciák ellen aratott nyolcgólos győzelmet követően csoportjában százszázalékos teljesítménnyel végzett az első helyen a korosztályos magyar női kézilabda-válogatott a Horvátországban zajló U20-as világbajnokságon. A mieink a nyolcaddöntőben a D-csoportban negyedik helyen végző Szlovéniával találkoznak.

Jó magyar belépőt követően (2–0) fordítottak a franciák, de ezzel el is lőtték lényegében az összes puskaporukat a mérkőzésre. A mieink 4–0-s etappal ismét saját kezükbe vették az irányítást, az első félidő végére pedig hét góllal megléptek (13–6). A hajrá előtt már egyértelműen osztálykülönbség volt a két fél között (21–10), és ebből a hátrányból minimálisan tudtak kozmetikázni a franciák (22–14).

A mieink 46 lövésből szerezték a 22 góljukat, Tóth Gabriella nyolc kísérletből öt, Szekerczés Luca tíz lövésből négy gólt szerzett. Leendő riválisunk Kínát (29–23) és Tunéziát (33–26) legyőzte a csoportkörben, de utána kikapott Romániától (30–24), Oroszországtól (36–27) és Brazíliától (22–21) is.

NŐI KÉZILABDA, U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, HORVÁTORSZÁG
C-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Magyarország–Franciaország 22–14 (13–6)
A magyar gólszerzők: Tóth G. 5, Szekerczés 4, Sirián 3, Majer 2, Virág 2, Korsós 2, Walfisch 2, Hajtai, Lukács V.
Svédország–Japán 26–26 (9–16)
Kongói DK–Portugália 22–29 (12–15)
A csoport végeredménye: 1. Magyarország 10 pont (136–82), 2. Franciaország 8 (133–100), 3. Portugália 6 (121–119), 4. Svédország 3 (111–112), 5. Japán 3 (125–157), 6. Kongói DK 0 (90–146)

A csoport első négy helyezettje jutott a legjobb 16 közé, a középdöntőbe.