Hétfőn ismét jelentkezik az M4 sportcsatornán fél négykor az Út Rióba sportmagazin. Vajda Attila megkezdte felkészülését az olimpiára, ám előtte visszatekintettünk vele, hogy is jutott el a dobogó legfelső fokára. Megtudjuk, mi a közös Sidi Péterben és egy fakírban, valamint azt is, hogy mennyi munka van egy sikerben. Márton Anna halmozza az érmeket, amik már otthonukban nem férnek el, így az öltözőszekrényben is tart belőlük. Pattantyús Ádámmal szemben most nagy az elvárás, ezt szeretné leküzdeni.
Az Út Rióba című sportmagazin 12. adását ide kattintva tekinthetik meg.
"Ahhoz, hogy valaki eredményt tudjon elérni, az első lépcső, hogy saját magán keresztül kell menni, és ez a feladat az, ami igazából eldönti kiből lesz bajnok, kiből lesz sikeres ember, hogy ezeken a pontokon keresztül tud menni!"- vallja Vajda Attila olimpiai bajnok kenusunk. Attilát nem csak Kolonics György segítette pályafutása során, hanem Martin Doktor és Andreas Dittmer is. Az előolimpiát megjárt versenyző szerint a riói vízhez nem technikára, hanem erőre lesz szükség!
Az indulási jogot még tavasszal megszerezte a riói játékokra Sidi Péter sportlövő. A komáromi világ- és Európa-bajnok azonban kitartóan látogatja továbbra is a nemzetközi versenyeket: a zágrábi Európakupa-döntőn két számban is országos csúccsal lett második.
Saját bevallása szerint, amatőr sportlövőként nem lehet a világ élvonalában maradni, éppen ezért napi 10-14 órát gyakorol Sidi Péter. Bár részben technikai sportról van szó, a folyamatos gyakorlás a sikerek biztosítéka. Ugyanakkor a felszerelés testreszabása is elengedhetetlen: egy-egy fegyvert akár fél évbe is kerülhet megfelelően beállítani. Az öltözék pedig segít abban, hogy a fegyvertartás kicsavart testhelyzetét kompenzálják.
Az olimpiai versenyszámok közül a 3x40 összetett áll a legközelebb Péterhez. Jövőre nálunk lesz a légfegyveres Európa-bajnokság Győrben, amire címvédőként készül.
A szabályváltozások új helyzet elé állítják a versenyzőket, ezért a hidegvérnek és a tapasztalatnak nagyobb lesz a szerepe, mint korábban. Plusz motivációt pedig az adhat, hogy szemben más sportágakkal, akár évtizedekig is a világ élvonalában lehet versenyezni.
Márton Anna, a még csak 20 éves kardozó máris világbajnoki bronzérmesnek mondhatja magát, amivel kivívta a tekintélyt a felnőttek mezőnyében is. Kezdetekkor még nem gondolt arra, hogy egyszer ő lesz mások példaképe. "Általános iskolában vittek le először a vívóterembe. Igazából azért mentem, mert azt hittem, hogy olyan lesz, mint a Zorró-filmekben, hogy csapkodok egy karddal." Az olimpiai bajnok Pézsa Tibor szerint Annában minden megvan, ami egy jó kardozóhoz szükséges. Egy baj van, nincs neki hazánkban ellenfele.
Pattantyús Ádám a londoni olimpiára 34 évesen újoncként és egyben meglepetésemberként került ki. Azóta töretlenül halad előre, idén már 63. is volt a világranglistán, ami hosszú ideje nem fordult elő a magyar asztaliteniszezőknél. A védekező stílust képviselő játékossal rendre meggyűlik a baja a világranglista élén álló pingpongosoknak is. Az üzleti életben is otthonosan mozgó, vállalkozásokat működtető játékosnak legfőbb célja, hogy London után ismételjen, és Rióba is kijusson.
(utrioba.hu-MOB)