Vízilabda és az infarktus

Vízilabda és az infarktus

2013. 04. 30.
Megosztás

A TEVA-Vasas és a Semmelweis Egyetem pólózó orvostanhallgatói vívtak vízilabdameccset.

A sportnak a betegség megelőzésében, az egészség fenntartásában játszott kiemelkedően fontos szerepét hivatott hangsúlyozni az a 2012-es debütálás után idén is megrendezett vízilabda-mérkőzés, amelyet a bajnoki címvédő TEVA-Vasas együttese és a Semmelweis Egyetem pólózó orvostanhallgatói vívtak a Komjádi uszodában hétfőn.

A meccset megelőző sajtótájékoztatón Merkely Béla professzor, a Magyar Kardiológusok Társaságának elnöke - aki maga is aktív tagja a SOTE vízilabdacsapatának - felhívta rá a figyelmet, hogy Magyarországon minden második haláleset szív- és érrendszeri betegségre vezethető vissza.

„Százezer lakosra átlagosan 250 szívinfarktus jut évente. A megelőzés legjobb módja az egészséges életmód, amelynek a sport, a rendszeres testmozgás elengedhetetlen része” - szögezte le a professzor, hozzáfűzve: a vízilabdára nem csupán azért esett a választás, mert a sportág sikerei az egész ország szívét megdobogtatják.

„Hanem azért is, mert számtalan kutatás bizonyítja, hogy a vízben végzett testmozgás, az úszás az egyik legegészségesebb, leghatékonyabb mozgásforma, amely nemtől és kortól függetlenül űzhető akár prevenciós, akár rehabilitációs céllal” - mondta.
A mérkőzéssel - tette hozzá - egyúttal szeretnék felhívni a figyelmet a Magyar Kardiológiai Társaság közelgő kongresszusára is, amelyen kiemelt téma lesz a sport és a szív-érrendszeri megbetegedések kapcsolata.

A medencében a Vasas és a leendő orvosokból álló, amúgy a Budapest-bajnokságban szereplő SOTE "felezéssel" kialakított két vegyes csapata Infarktus és Megelőzés néven szállt szembe egymással, és a mérkőzést - talán nem meglepő módon - a Megelőzés nyerte, szoros csatában 12-11-re.

A meccsen, amelyet bíróként az olimpiai bajnok Faragó Tamás vezetett, szerepelt a Vasas ötkarikás aranyérmese, Steinmetz Ádám, s az angyalföldiek több válogatott pólósa is.

(Forrás: MTI, fotó: vlv.hu)