Vízilabda: Győzelemmel kezdte az Eb-t a férfi válogatott (videóval)

2014. 07. 15.

A Horvátország - Németország találkozóval kezdődött a Margitszigeten a 2014-es férfi- és női vízilabda Európa-bajnokság.

A horvátoknak az első szorosabb negyed után nem okozott gondot a győzelem.

A nap utolsó, hatodik találkozója a magyar-spanyol összecsapás előtt nyitották meg ünnepélyesen a kontinensviadalt.

A BVSC szinkronúszói a vízben és a Madách Musical Tánciskola növendékei a medence partján adták elő produkciójukat. A zenét Miklovics Mátyás, a Neo együttes frontembere - szerezte és ő is adta elő, a koreográfiát Horváth Erika és Kovács Hajnalka, illetve Sárközi Gyula, Kovács Zsolt, Jurányi Patrick és Kováts Gergely Csanád készítette.

Ezt követően Tarlós István, Budapest főpolgármestere, valamint Paulo Barelli, a LEN elnöke mondta el köszöntőjét, hogy aztán felsorakozzon a magyar és a spanyol válogatott.

A közönség tapssal köszöntötte az ellenfél magyar játékosát Szirányi Balázst.
A díszpáholyban foglalt helyet Borkai Zsolt, a MOB elnöke és Szabó Bence, a MOB főtitkára.

A hivatalos rész után 6000 néző biztatása mellett kezdődött meg a találkozó. Legutóbb a két válogatott a londoni olimpián találkozott, akkor a mieink nyertek 14-8-ra.

Most az első negyed kölcsönös tapogatózással, kimaradt emberelőnyökkel és döntetlen eredménnyel zárult.

A második negyedben beindult a magyar gépezett, Varga Dániel remek góljai, Nagy Viktor parádés védései eredményeként félidőben 6-4 volt az eredmény a magyarok javára.

A harmadik játékrészben már 9-5-re is vezetett a Benedek gárda, de a spanyoloknak sikerült szépíteniük. (9-6)

A befejező 8 percben kiegyenlített volt a játék, a magyarok tartották három gólos előnyüket és magabiztos győzelemmel mutatkoztak be az Európa-bajnokságon.

Benedek Tibor szövetségi kapitány a mérkőzés után azt mondta, a hazai környezet miatt elsősorban lelki szempontból volt nehéz számukra a mérkőzés:
"Ez az első negyedben látszott is, de aztán sikerült rendezni a sorokat, s nagy lépést tettünk a továbbjutás felé. Mostantól már csak a franciák elleni következő meccsre koncentrálunk."

A kitűnően védő Nagy Viktor (a képen) és a szövetségi kapitány Benedek Tibor gyorsértékelése:

VÍZILABDA EB,
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ (július 14.)

B csoport:
MAGYARORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 12–9 (2–2, 4–2, 3–2, 3–3), Hajós uszoda, 6000 néző, Vezette: Naumov (orosz), Abramovics (montenegró)
Magyarország: NAGY V. – Szivós, Varga Dénes 1, VARGA DÁNIEL 5, Hárai, MADARAS 2, Gór-Nagy. Csere: Decker Á., Hosnyánszky 1, Vámos, ERDÉLYI 2, Tóth M. 1
Spanyolország: I. Aguilar – Molina 1, Espanol 1, Larumbe, Szirányi, Minguell 1, X. Garcia 1. Csere: Roca, F. Fenández 1, MALLARACH 3, Munarriz, Bustos 1
Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 12/6 Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Larumbe (19. p.), Gór-Nagy (25. p.), Roca (28. p.), Munarriz (31. p.)