„Nyitott Játékok – Párizs 2024” olimpiai szellemi vetélkedő kérdései

2. forduló kérdései (pdf formában itt letölthető)

2. forduló kérdések

1.

Hány olyan nem magyar olimpikon van, aki 4 olimpiai érmet tudott nyerni az vízilabdázóként?

2.

Melyik olimpián tudott olimpiai aranyérmet nyerni női olimpikon a művészeti versenyeken?

3.

2024-ben Párizsban összességében (+-), a csak férfiak részére megrendezendő versenyszámok vonatkozásában mennyivel kevesebbet rendeznek 2020 Tokióhoz képest?

4.

Melyik olimpián szerezte első olimpiai érmét Kanada legtöbb (dbszámra) olimpiai érmet gyűjtött olimpikonja?

5.

Hány nyári olimpián sikerült Magyarország birkózóinak az adott olimpia sportági éremtáblázatának 1-3. helyén végeznie?

6.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak hány olyan szavazati joggal rendelkező tagja van/volt a sportolói bizottsági tagokkal együtt 2023. év végével bezárólag, akik legalább 5 olimpián vettek részt?

7.

Hány olimpián tudtak az olasz vívóolimpikonok a vívás sportág mindkét nemének (férfin és nőin is ugyanazon az olimpián) éremtáblázatának élén végezni?

8.

Melyik volt az a téli olimpia, amelyen a női 30 km sífutás lett mind távjában, mind időtartamában a leghosszabb versenyszám az adott téli olimpián?

9.

Melyik volt az az olimpia, ahol az atlétika egyik többpróbázó versenyszámának győztese az utolsó próbában a 7. helyről előre lépve nyerte meg az aranyérmet?

10.

A síugrók olimpiai versenyei során hányszor fordult elő, hogy 0,1 pont döntött az aranyérmes és az ezüstérmes hely között?

11.

Melyik olimpián lett győztes az olimpiákon legfiatalabbként aranyérmet nyert férfi hosszúpályás gyorskorcsolyázó?

12.

Melyik olimpián fordult elő, hogy az utolsó éremosztó versenynap hétfőre esett?

13.

Melyik évben szerezték férfi versenyzőink a 100. férfi egyéni versenyszámban elért magyar olimpiai bajnoki címet?

14.

Hány futamgyőzelmet aratott Dorian van Rijsselberghe az olimpiákon?

15.

Melyik olimpiai labdarúgó tornán fordult elő, hogy ugyanaz a játékos 3 különböző mérkőzésen is legalább 3 gólt tudott szerezni?

16.

Hány olyan olimpiai bajnokunk van, aki a betöltött 35. születésnapja után olimpiai bajnoki címet tudott nyerni egyéni versenyszámban?

17.

Hány olyan vívó olimpikonunk van, aki csak egyéni versenyszámban nyert érmet az olimpiákon?

18.

Melyik olimpián fordult elő, hogy ugyanabban a versenyszámban 7 iker olimpikon is részt vett?

19.

Egyéni versenyszám(ok)ban hány magyar olimpikonnak sikerült mindhárom éremből (A-E-B) nyernie az olimpiákon?

20.

A norvég sportolók olimpiai szerepléseik alkalmával hány olimpiáról tértek haza olimpiai érem nélkül?

Tisztelt Játékosaink!

Az 1. forduló 16. kérdése erősen megosztotta játékosainkat, amely meglátszott a beküldött válaszokon.

Felfogásunk szerint az adott versenyszám befejezése után kerülnek hivatalosan meghatározásra az olimpiai helyezettek, valamint kiosztásra az olimpiai érmek, így a bronzérmek megszerzésének napját egyes, az elődöntők miatt kérdéses sportágakban (ökölvívás, birkózás, stb.) is ezek alapján tarjuk nyilván, és ezt tekintettük jó válasznak is.

A válaszok (és a kapott észrevételek) alapján viszont azt látjuk, játékosaink többféleképpen értelmezték a feladatot, voltak, akik az elvesztett elődöntő alapján (is) számolták a bronzérmeket, volt, aki a csapat versenyszám alapján annyi bronzéremmel számolt, ahány csapattag volt (az ismert és elfogadott magyar értelmezés szerint akár egyéni, akár csapat versenyszámról van szó, csapattagok számtól függetlenül az 1 éremnek számít), aztán voltak, akik köztes megoldást alkalmaztak, és voltak, akik ugyanúgy gondolkodtak mint mi (egyébként erre a válaszra érkezett a legtöbb megoldás), így ennél a kérdésnél az fordult elő, hogy minden válaszlehetőségre kaptunk megoldást.

Szeretnénk, ha minden játékosunk úgy érezné - attól függetlenül, hogy melyik metódus alapján küldte meg válaszát -, értékesnek tartjuk az adott kérdésbe belefektetett munkáját (tudjuk, hogy „munkás” kérdés volt), így azt a döntést hoztuk, a 16. kérdésre minden versenyző megkapja a pontot!

Az 1. forduló javított pontozását a 2. forduló utáni összesített pontállásban fogjuk érvényesíteni.

Kérjük megértésüket és döntésünk szíves elfogadását.