Nyitott játékok banner

„Nyitott Játékok – Párizs 2024” olimpiai szellemi vetélkedő

5. forduló kérdések (pdf formában itt letölthető)

1.

Hány nyári olimpián fordult elő a torna sportágban, hogy holtversenyek miatt több olimpiai aranyat osztottak ki, mint az adott olimpián a torna versenyszámok összessége?

2.

Hány olimpián (nem hányszor) végeztek Hollandia gyeplabda csapatai (férfi vagy női) az 1-4. helyen?

3.

Hány olyan atléta olimpikon van, aki ugyanabban az atlétikai váltó versenyszámban 4 olimpiai éremmel is rendelkezik?

4.

Hány tényleges olimpiai vízilabdadöntő (mérkőzés az 1-2. helyért) nem dőlt el a rendes játékidőn belül?

5.

Atlétikában a jelenleg is olimpiai programban szereplő ügyességi dobó versenyszámok (gerely-súly-diszkosz-kalapács) vonatkozásában melyik olimpián aratta a győztes a legnagyobb különbségű győzelmet (m,cm) az olimpiai versenyek során?

6.

Magyarország úszó olimpikonjai hány olimpián végeztek az adott olimpia úszás sportág éremtáblázatának 1-3. helyén?

7.

Melyik évben rendezték azt az olimpiát, amelyen a II. VH utáni játékokat tekintve egyedülállóan, már a megnyitónap előtti napon olimpiai bajnokot avattak?

8.

Melyik olimpián nyerte aranyérmét a fiú, aki atlétikában ugyanabban a versenyszámban tudott aranyérmet nyerni, mint az édesapja (korábban)?

9.

A magyar olimpiai bajnokságok elfogadott sorrendje alapján, melyik olimpián nyerte birkózó a magyar csapat utolsó aranyérmét?

10.

Melyik olimpián szerezte érmét az a sportolónk, aki a magyar atléták közül a legfiatalabb korban lett olimpiai érmes (1-3. helyezett)?

11.

Melyik olimpián lett érmes az olimpiákon legfiatalabbként érmet nyert magyar vívó?

12.

Franciaország férfi vívó olimpikonjai hányszor végeztek a vívás férfi olimpiai éremtáblázatának 1. helyén?

13.

Melyik évben hunyt el a legtöbb magyar olimpiai bajnok?

14.

Hány olyan olimpiai bajnoka van a Bp. Honvéd SE-nek (BHSE), akik csak egyéni versenyszámban nyertek olimpiát?

15.

Melyik olimpiai labdarúgó tornán fordult elő, hogy a cserejátékosként pályára lépő labdarúgó mesterhármast (3 gólt) ért el?

16.

A 12 naptári hónapból hány hónapban nem nyertek olimpiai bronzérmet a magyar versenyzők?

17.

1952 Helsinki után (ahol 43 új magyar olimpiai bajnokot avattak), melyik olimpián jegyezték a magyar olimpikonok közül a legtöbb új magyar olimpiai aranyérmest (évszám)?

18.

Hány olimpikonnak sikerült 6 olimpiáról is éremmel hazatérnie?

19.

Hány olyan olimpikon van, aki csak az olimpiai dobogó 2. fokára tudott felállni (2. helyezett), de olimpiai ezüstéremből legalább 5-öt nyert?

20.

A téli olimpiákon megrendezett versenyszámok során hányszor fordult elő, hogy valamelyik versenyszám 1-3. helyén svéd versenyző végzett?