Április elsején lenne 90 esztendős Puskás Ferenc olimpiai bajnok labdarúgó, az egykori Aranycsapat apitánya, a Nemzet Sportolója, NOB- és MOB-díjas sportoló, edző, szövetségi kapitány.
Az Aranycsapat kapitánya Kispesten töltötte magyarországi pályafutását, ahol 349 mérkőzésen 358 gólt szerzett, ötszörös magyar bajnok volt. Az 1956-os forradalom után nem tért haza, két éves eltiltását követően a Real Madrid játékosa lett, amellyel hatszor a spanyol bajnokságot, egyszer a Spanyol-kupát és háromszor a Bajnokcsapatok Európa-kupáját is elhódította. Máig is megdönthetetlen rekordnak számít az 1960-as BEK döntőben lőtt 4 gólja a Frankfurt ellen, a 7-3-ra megnyert mérkőzésen. Pályafutása során 533 meccsen 511 gólt szerzett, az IFFHS az Évszázad Gólkirályának hirdette ki.
Puskás a legendás Aranycsapattal olimpiai bajnok lett 1952-ben, két évvel később pedig ezüstérmes a svájci világbajnokságon. A nemzeti tizenegyben 85 meccsen 84-szer volt eredményes, amely világrekord.
Edzőként dolgozott többek között Spanyolországban, Görögországban – ahol 1971-ben a BEK döntőbe vezényelte a Panathinaikoszt – Chilében, Ausztráliában és Magyarországon, a válogatott trénereként is.
A Nemzet Sportolója, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság Olimpiai Érdemrendjének ezüst fokozatával tüntette ki. A FIFA 2009 óta minden évben Puskás-díjjal jutalmazza az év gólját. Idén márciusban a MOB SportEMBER, posztumusz Média-különdíjjal ismret el.
A világ egyik legismertebb magyar embere, aki bárhol megfordult, mindig népszerű volt a szurkolók körében. Őszinte, közvetlen, vidám természetével emberek millióinak szívébe lopta be magát. Egy legenda, egy példakép, aki mindig szívesen állt a sajtó rendelkezésére. 2006. november 17-én halt meg, a budapesti Szent István-bazilikában nyugszik, a sírhelye nemzetközi zarándokhely.
Idén április 1-én lenne 90 esztendős, a felcsúti labdarúgó-akadémia 10 éve viseli nevét, ahol a Pancho aréna „névadója” is.
(MOB, fotó: MTI/Bojár Sándor)