A hétvégén befejeződnek a kontinentális kvalifikációs versenyek

A hétvégén befejeződnek a kontinentális kvalifikációs versenyek

2012. 04. 17.
Megosztás

A hétvégén lezárulnak a földrészek szerinti egyéni olimpia kvalifikációs versenyek asztaliteniszben, sőt több nemzet biztosíthatja be helyét a csapat versenyeken is

Ázsia Hong-Kongban, Észak-Amerika az Egyesült Államokban rendezi kvalifikációs tornáját.

Európa az elmúlt héten Luxemburgban kvalifikált Londonra, 11 férfi és női sportoló biztosította helyét az olimpiára.

A kvalifikált versenyzők:

Férfiak: Marcos FREITAS, João MONTEIRO (portugál), Robert GARDOS (osztrák), Bastian STEGER (német), ZWICKL Dániel, PATTANTYUS Ádám, Aleksandar KARAKASEVIC, Marko JEVTOVIC (szerb), HE Zhiwen (spanyol), Jens LUNDQVIST (svéd), Kirill SKACHKOV (orosz)

Nők: Irene IVANCAN (német), Natalia PARTYKA (lengyel), Mie SKOV (dán), XIAN Yi Fang (francia), Margaryta PESOTSKA (ukrán), Cornelia MOLNAR, TIAN Yuan (horvát), Alexandra PRIVALOVA (fehérorosz), LI Qiangbing, Amelie SOLJA (osztrák), TAN Wenling (olasz)

Ma Lin lemarad az olimpiáról

Peking egyéni és csapat olimpiai bajnoka Ma Lin nincs a londoni olimpiára kvótát szerző kínai asztaliteniszezők között.

Áprilsi 19 és 22 között rendezik Hong-kongban az ázsiai olimpiai kvalifikációs tornát, és a kínaiak szövetségi kapitánya Liu Guoliang nem nevezte a kétszeres olimpiai bajnokot a tornán való részvételre. Kínát a férfiak selejtező mezőnyében Ma Long képviseli.

A ranglistáról Wang Hao és Zhang Jike szerzett kvótát az olimpiai egyéni indulásra.

Minden nemzeti olimpiai bizottság maximum két asztaliteniszezőt indíthat az egyéni versenyben és egy további sportoló lehet a csapatversenyeken a nemzet indulója.

Mivel Kína már rendelkezik két egyéni kvótával, így Hong-kongban csak egy reprezentást nevezhet a kvalifikációs versenyre.

Hong-kongban 8 férfi és női kvótát osztanak az olimpiai játékokra.

Észak-Amerika is a héten rendezi kvalifikációs versenyét április 20-22 között az Észak-karolinai Cary városában.

A Pán-amerikai játékokon a nők mezőnyében a kanadai Zhang Mo már megszerezte az olimpiai kvótát,így a férfiaknál három, a nőknél két olimpiai kvóta talál gazdára.

A magyar női csapat jó eséllyel várja a világkvalifikációs viadalt

A befejező világkvalifikációs versenyt május 10-13 között rendezik Dohában. 2 férfi és női kvóta kerül kiosztásra.

Magyarország 1-1 férfi és női versenyzőt indíthat a kvalifikációs viadalon.

A londoni olimpia csapatversenyén 16 férfi és női válogatott indulhat.

A rendező Nagy-Britannia mellett, Európát, Ázsiát, Afrikát, Észak és Latin Amerikát, továbbá Óceániát a kontinensek legjobb nemzetei képviselhetik.

További 9 helyet azon nemzetek foglalhatják el, amelyek a kvalifikációs viadalokon 3-3 kvótás helyet szereztek az olimpiára.

Ha több, mint 16 nemzet rendelkezik 3-3 kvalifikált sportolóval, akkor az áprilisban megrendezett dortmundi csapat-világbajnokságon elért eredmények alapján rangsorolják a nemzeteket.

Ha nem lesz 16 olyan nemzet, amelyik eléri, hogy 3 sportolója utazhat az olimpiára, akkor szintén a dortmundi eredmények alapján töltik fel a 2 kvótával rendelkező nemzetek legjobbjaival az olimpia 16 csapatos mezőnyét.

A jelenlegi helyzet:

Férfiak:

Házigazda: Nagy-Britannia
Kontinentális kvóták:
EURÓPA: Németország
Három kvótával rendelkező nemzetek: Ausztria (a csapat vb rangsora 5), Svédország (6), Szingapur (8), Oroszország (14)
A két sportolót kvalifikált nemzetek rangsora:
Kína (Ázsia, 1), Japán (Ázsia,3), Dél-Korea (Ázsia, 3), Hong-Kong (Ázsia, 9), Portugália (Európa,11), Görögország (Európa), Szerbia (Európa, 15), Magyarország (Európa,17), Brazília (Latin-Amerika, 28), Egyiptom (Afrika, 30), Nigéria (Afrika, 32), Ausztrália (Óceania, 35), Kongo (Afrika,71)

Nők:

Házigazda: Nagy-Britannia
Kontinentális kvóták: nincs még betöltve
Három kvótával rendelkező nemzetek: Szingapur (Ázsia,2), Németország (Európa,7), Ausztria (Európa,10)
A két sportolót kvalifikált nemzetek rangsora:
Kína (Ázsia, 1), Hong-Kong (Ázsia, 3), Dél-Korea (Ázsia, 3), Japán (Ázsia, 5), Hollandia (Európa, 6), Lengyelország (Európa,8), Magyarország (Európa,11), Románia (Európa,12), Fehéroroszország (Európa,13), Horvátország (Európa, 16), Franciaország (Európa,22), Ausztrália (Óceánia, 25), Brazília (Latin-Amerika, 36), Egyiptom (Afrika, 39), Nigéria (Afrika, 42)