Felső fokon Rómában

Az ifik vitték a prímet

2013. 07. 03.

18 érem, vagyis 8 arany-, 5 ezüst- és 5 bronz lett a mérlege a magyar válogatottnak a hétvégi poznani ifjúsági és U23-as Európa-bajnokságon.

A fiatalok szereplését Hüttner Csaba (a képen) ifjúsági kapitány értékeli.

Ha az ifiket az egyik, az U23-asokat a mérleg másik oldalára helyezzük, akkor egyértelműen az ifik nyújtottak kiemelkedőbb szereplést.

Így van, bár az U23-as versenyzőinket sem szabad leértékelni, hiszen nagyon fiatal, 19-20 éves versenyzőkkel indultunk el ezen az Európa-bajnokságon, míg más országok egy-két korcsoporttal idősebb kajakosokat, kenusokat neveztek. Mi arra törekedtünk, hogy idén minél több sportolónk jusson versenyzési lehetőséghez, a világbajnokságon azonban az A-csapattal szállunk majd harcba az érmekért. Bár az U23-asok nagyrészt B-csapattal érkeztek, azért minimális kivétellel minden döntőben ott voltunk és érmeket, aranyakat is szereztünk, így elégedettek lehetünk.
A „kicsik”, vagyis az ifjúsági versenyzők pedig parádéztak.

Ami azért is örömteli, mert náluk sem a legjobbak álltak rajthoz. Nagyon sok számban a B egységünk szerepelt, és ha e mellé hozzáteszem, hogy öt olimpiai számban nyertek aranyat versenyzőink, akkor ez tényleg nagyon-nagyon szép eredmény. Mindenki odatette magát Poznanban, ilyenkor hálátlan dolog bárkit kiemelni. Ezúttal mégis megteszem, mert Hajdú Jonatán C-1 200 méteren lett Európa-bajnok, ebben a számban pedig korábban még nem nyertünk. Jonatán nagyon gyors volt és erős mezőnyben tudott nyerni.

- Ha már kiemelés, melyik szakág teljesített a legjobban?

Úgy érzem, mindhárom szakágunk kiemelkedően teljesített, pedig az utolsó napon alaposan kifogott az időjárás a versenyzőkön. A délutáni finálékban például nem volt olyan döntő, amelyben ne borult volna be versenyző, vagyis mondhatom azt is: irreális körülmények között tudtunk ilyen jó szereplést produkálni.

(Forrás: kajakkenusport.hu)