Bognár Richárd ezüstérmes Bakuban

2015. 06. 19.

Bognár Richárd a második helyen végzett dupla trapban a bakui Európa Játékokon.

Bognár Richárd a selejtezőben kezdte meg szereplését dupla trapban, és jutott tovább negyedikként a 16 fős mezőnyből, ugyanannyi korongot lőve (142), mint az első helyezett brit Steven Scott.

Az elődöntőben még erre is rá tudott tenni egy lapáttal, hibátlan teljesítménnyel, 30 koronggal jutott a döntőbe, ahol a 29 találatig jutó Vitalij Fokejev volt az ellenfele.

A fináléban Bognár négy sorozatban is elvétette az egyik lövést, szemben a 2006-ban világbajnok orosz egy hibájával, így meg kellett elégednie a második hellyel.

„Nagyon örülök az ezüstéremnek, azt viszont sajnálom, hogy nem jött össze a riói kvóta. Valószínűleg elfáradtam a végére” – mondta a mob.hu-nak Bognár, aki győzelme esetén kvalifikált volna a jövő nyári játékokra.

A magyar versenyző azzal számolt, hogy ha az elődöntőben hibátlanul lő, és döntőbe jut, akkor automatikusan meglehet a kvóta, olasz riválisa ugyanis már kivívta az indulást; csakhogy nem ő, hanem az orosz Fokejev ment vele tovább.

Bognár azonban nem csügged, hiszen két versenyen még biztosíthatja helyét Rióban, és a sikeres kvalifikációra 99 százalék esélyt ad magának.

Azt szintén elárulta, társaitól eltérően azért nem a sportolói faluban lakik, hogy hóbortjaival ne zavarja szobatársát, és a falu hangulata sem hiányzik neki különösebben.

A magyar versenyző a 2012-es londoni olimpián is kiválóan szerepelt, a hatodik, azaz pontszerző helyen végzett, szintén dupla trapban. Abban az esztendőben Az év magyar sportlövőjének választották, és megkapta a Magyar Bronz Érdemkeresztet. Emellett háromszoros magyar bajnoknak vallhatja magát.

A Hármas Határ Lövész Egylet sportolója a második magyar ezüstérmet nyerte Bakuban, korábban Korpási Bálint birkózó állhatott fel a dobogó második fokára. Hazánk az érmek tekintetében 7-2-5-tel áll, és továbbra is harmadik a vonatkozó rangsorban, Oroszország és Azerbajdzsán mögött.

(MOB, fotó: hunshooting.hu)