A Magyar Sportlövők Szövetsége a hétvégi jereváni légfegyveres Európa-bajnokság előtt tartott sajtótájékoztatót a Sir Lancelot étteremben.
Sinka László, a szövetség főtitkára kiemelte, hogy már tavaly, sőt a párizsi játékok után elkezdték a felkészülést a Los Angeles-i olimpiára, november 1-jén pedig elkezdődik a kvalifikációs időszak. Az Eb nagyon jó felmérő lesz arra vonatkozóan, hol tartanak sportolóik az olimpia felé vezető úton. A 15 fős küldöttség összetétele a tapasztalt sportolók és a fiatal reménységek ötvözete. A március 1-4-ig tartó küzdelmek első két napján rendezik az olimpiai versenyszámokat. A hazai szövetség két-három döntős szereplés kiharcolását és egy-két érem megszerzését reméli a lövőktől.
Kissné Oroszi Edit, a puskások szakágvezetője és Pál-Plichta Györgyi, a pisztolyosok szakágvezetője is megemlítette, hogy számukra jó teszt volt a müncheni vk, továbbá Mátraházán egy eredményes csapatépítés történt az Eb előtt.
A sajtótájékoztatón az Eb-n résztvevő két sportoló is jelen volt. A légpuska vegyes csapatban Eb-ezüstérmes Dénes Eszter, aki tavaly döntős volt egyéniben, reméli, hogy ezúttal is összejön számára a finálé, ott pedig minél jobb eredményt szeretne elérni, és talán egy egyéni érem is összejöhet.
A légpisztolyban junior világbajnoki bronzérmes Rédecsi Máté az utolsó öt hétben a sportszázad alapkiképzésén is részt vett, de - amint azt megjegyezte - ez összeegyeztethető volt az Eb-felkészüléssel, sőt még segített is.
Az Eb versenyeinek döntőjét itt követhetik nyomon.
A magyar csapat összetétele az Európa-bajnokságon:
puska:
férfiak: Péni István, Pekler Zalán, Hammerl Soma
nők: Dénes Eszter, Ferik Csilla, Bajos Gitta, Nagybányai-Nagy Anna
vegyes csapat: Dénes Eszter, Péni István, valamint Ferik Csilla, Pekler Zalán
pisztoly:
férfiak: Nagy Ákos Károly, Rédecsi Máté, Szemán Dávid
nők: Fábián Sára Ráhel, Major Veronika, Jákó Miriam, Dézsi Vivien
vegyes csapat: Fábián Sára Ráhel, Rédecsi Máté, valamint Major Veronika, Nagy Ákos Károly