Szétlövésben maradt le a Vk-döntőről Csonka Zsófia

Csonka Zsófia sikere az ob-n sportpisztolyban

2012. 09. 22.

Az olimpiai hatodik Csonka Zsófia nyerte szombaton a női sportpisztolyosok Budapesten rendezett országos bajnokságát.

A pécsi versenyző a 30+30 lövéses alapversenyt 583 körrel zárta, majd a fináléban 202.9 kört ért el, s így 785.9 körös összteljesítménnyel győzött, nagy fölénnyel megelőzve az idei légfegyveres Eb-n ezüstérmes magyar csapat másik két tagját, Tobai-Sike Renátát és Nemes Adriennt. Az ezüstérem sorsa szétlövésben dőlt el kettejük között Tobai-Sike javára.

„Nagyon örülök a győzelemnek, főleg annak, hogy jobb döntőt sikerült lőnöm, mint az olimpián. Különös ízt ad az aranyéremnek, hogy ez volt az utolsó verseny az eddig megszokott szabályokkal, amelyeket a jövő évtől megváltoztat a nemzetközi szövetség″ – mondta Csonka Zsófia az MTI-nek.

SPORTLÖVŐ OB
NŐI SPORTPISZTOLY, Bajnok: Csonka Zsófia (PSN Zrt.) 785.9 kör (583 kör), 2. Tobai-Sike Renáta (BHSE) 779.8 (578) – szétlövés: 50.5, 3. Nemes Adrienn (KSI) 779.8 (578) – szétlövés: 50