Élsport után is van élet – szeminárium a „kettős életpályamodell” jegyében

Élsport után is van élet – szeminárium a „kettős életpályamodell” jegyében

2019. 04. 11.
Megosztás


A MOB és NOB ismét egyesítette erőit, és a nagysikerű októberi szeminárium után ismét egy interaktív kurzusra hívta az érdeklődőket a Larus rendezvényközpontba, ahol a coachként is sikeres olimpiai bajnokunk, Mizsér Attila vezette be őket a kettős életpályamodell rejtelmeibe.

Még 2005-ben szövetkezett egymással a Nemzetközi Olimpiai Bizottság és az Adecco Csoport, hogy utóbbi munkaerőpiacon szerzett tapasztalataival segítsen egy olyan átfogó program megalkotásában, mely segít az olimpiai család tagjainak az átmeneti időszakban, valamint az aktív sport utáni életben is megtalálni a helyüket. A NOB Versenyzői Karrierprogramja immár egy évtizede segíti az atlétákat.

Az egynapos program főbb témái:

  • Ki vagyok én? - fedezd fel értékeidet, ismerd meg jobban önmagad
  • A közösségi média (Social Media) lehetőségei, felelős használata
  • Kapcsolatépítés, kapcsolatteremtés fortélyai
  • A sportban szerzett értékek átmentése az üzleti világba

A kurzus trénere a coachként is sikeres, olimpiai bajnok öttusázónk, Mizsér Attila volt, aki saját példáján keresztül mutatta be, hogy az élsport és a tanulás igenis összeegyeztethető fogalmak. A tréning első felében a résztvevők interaktív feladatokon keresztül tapasztalhatták meg, hogy a test és az elme egyidejű pallérozása egymással kölcsönhatásban van, és inkább segítik, mint hátráltatják egymást. Ezt követően saját skilljeik, illetve sportolói pályafutásuk során szerzett tapasztalataik munkaerőpiaci hasznosíthatóságába nyertek bepillantást. Szó esett még a kapcsolatépítés fontosságáról és a közösségi média platformok tudatos használatának előnyeiről is.

„Nagyon nagy segítség versenyhelyzetben az, ha tudod, hogyha kudarccal is végződik, akkor is van egy pályád. Ez levesz egy terhet az ember válláról, arról nem is beszélve, hogy időbeosztásban, stressz-menedzsmentben, egy csomó olyan készségben, amely a munka világában is kulcsfontosságú képesség, egy egészen más szintre fejleszti az embert, mint ahová akkor jutna, ha nem sportolna. (...) A kérdés tehát nem az, hogy igen vagy nem, hanem az, hogyan tudod integrálni az életedbe a tanulást és a sportot. Erre próbálunk meg itt ötleteket és gyakorlati példákat adni" – mondta el Mizsér Attila.

(MOB)