Földházi Zsófia újabb pontokat gyűjtött, negyedik a világkupa-fináléban

2015. 06. 15.

A hétvégén Minszkben világkupa-fináléban randevúztak férfi és női öttusázóink. A verseny két győztese kvótát szerzett a riói olimpiára. A magyarok világranglista-pontokat gyűjtöttek, melyek hozzájárulnak a riói kvalifikációhoz.

A férfiak kezdtek szombaton. A 36 induló között rajthoz állt Marosi Ádám, Kasza Róber és Demeter Bence is. Szereplésüket nem kísérte siker: Marosi és Kasza az úszásban végzett az első hat között. A további tusákban nem tudtak maradandód alkotni, így Marosi a 9., Kasza a 10., Demeter a 30. helyen fejezte be a viadalt.

Vasárnap a hölgyek küzdelmében Földházi Zsófia, Kovács Sarolta és Alekszejev Tamara szállt harcba az olimpiai kvótáért. Közülük a budapesti világkupagyőztes Földházi szerepelt a legjobban, aki közepesen vívott, jól úszott, majd a lovaglásban is a mezőny közepén végzett. A kombináció előtt a kilencedik helyen állt, innen folytatva a 4. legjobb eredményt elérve csupán 5 másodperccel maradt le a dobogóról. Kovács Sarolta, aki a befejező tusa előtt a negyedik helyen állt, visszacsúszott a 11. pozícióra. Alekszejev Tamara nem tudta megismételni a budapesti világkupán nyújtott teljesítményét és a 35. helyen végzett.

A férfiaknál az olasz Ricardo De Luca, a hölgyeknél az olimpiai bajnok litván Laura Asadauskaite szerezte meg a riói kvótát.

Négy esztendővel ezelőtt a férfiaknál a győzelem egy magyar versenyzőnek, Kasza Róbertnek adatott meg.

Öttusázóinknak legközelebb a június 28-án kezdődő berlini világbajnokságon nyílik lehetőség az olimpiai indulási jog megszerzésére, ahol 3-3 kvóta talál majd gazdára.

(MOB, fotó: MTI/Ujvári Sándor, archív)