Győzelem az olaszok ellen, vereség a dánoktól

2013. 07. 15.

Remekül kezdett a magyar U16-os leány kosárlabda-válogatott az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF): a labdajátékban mindig mumusnak számító olaszokat sikerült, időnként nagyszerű játékkal, 68-60-ra legyőzni.

Az első negyedben Kuttor Enikő volt a legeredményesebb játékosunk, de aztán szerencsére feljavult hozzá a palánk alatt szinte tarthatatlan Kiss Virág.

Az első 10 perc végén 21-17-re vezettünk, a félidőben 37-34 volt a javunkra.

A legjobban a harmadik negyedben játszottunk, amikor kiválóan védekeztünk és a támadásban is gyönyörű megoldásokat produkáltak a lányok.

Az utolsó 10 percet 12 pontos előnyből (54-42) kezdtünk, és még azt is elbírta a csapat, hogy 4 perc 15 másdopercig képtelen volt a gyűrűbe találni. Az olaszok felzárkóztak 5 pontra, de a hajrá a miénk lett.

Eredmény:
Magyarország-Olaszország 68-60 (21-17, 16-17, 17-8, 14-18)
Legjobb pontdobók, magyarok: Kuttor Enikő (21 pont), Kiss Virág (20), Dubei Debóra (10), Weninger Virág (8)
Legjobb pontdobók, olaszok: Mariella Santucci (18), Francesca Pan (16)

Csoportunk másik mérkőzésén a franciák 22 ponttal győztek a belgák ellen.

Franciaország-Belgium 66-44

A lányok kézilabda tornáján a magyar válogatott négy góllal kikapott Dániától. Kedden az oroszok következnek, akik egy góllal bizonyultak jobbnak a svédeknél.

XII. Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál, Utrecht:
Lányok, 1. forduló,
A-csoport:
Norvégia-Németország 18-23, Csehország-Hollandia 15-39

B-csoport:
Oroszország-Svédország 29-28
Dánia-Magyarország 25-21 (12-8), Játékvezetők: M. Schilha, T. Schilha (németek)
Magyar gólszerzők: Gerháth 8, Pintér 4, Diószegi 2, Élő 2, Lányi 2, Balubacher 1, Ferenczy 1, Guttáyn 1.
A csoport állása: 1. Dánia 2 pont (25-21), 2. Oroszország 2 p (29-28), 3. Svédország 0 p (28-29), 4. Magyarország 0 p (21-25).

A tenisz első versenynapján a fiúk mezőnyében az első helyen kiemelt Valkusz Máté erőnyerő volt.
A legjobb 32 között kedden délelőtt 10 órakor a center pálya első találkozóján a brit Thomas Wright lesz az ellenfele. Győzelme esetén a 13. kiemelt orosz Kotov és az azeri Manafli találkozóján győztese következhet szintén a center pálya negyedik összecsapásán. A tét már a negyeddöntőbe kerülés.

A lányok mezőnyében a szintén elsőként kiemelt Gálfi Dalma Rebeka sikerrel vette az első akadályt a máltai Katrina Sammut ellen 6-1, 6-1 arányú győzelmével.
Kedden az orosz Tatiana Nikolaeva ellen a 12-es pálya második találkozóján folytathatja.
Ha továbbjut, amit remélünk, akkor az 1-es pálya ötödik találkozóján a cseh Kolarova és a 13. kiemelt román Bulgaru összecsapásának győztese következhet szintén a negyeddöntőbe kerülésért.

(Fotók: Kovács Anikó)