Sportlövészet: Hegyi Norbert nyerte meg a fűzfői trap ob-t

Hegyi Norbert ötször hibázott Suhlban

2013. 08. 02.

Hegyi Norbert (a képen) a 22., míg Szollár András a 42. helyen zárt a férfi traposok versenyében a németországi Suhlban zajló korong- és futócéllövő Európa-bajnokságon.

Az Eb hivatalos honlapja szerint Hegyi a háromnapos, 125 korongos versenyben mindössze ötször hibázott, ám 120 találatával két korongnyival elmaradt a döntőhöz minimálisan szükséges eredménytől.

Szollár szintén nem lőtt rosszul, 118 korongot talált el, ami a középmezőnyhöz volt elég a - szokásoknak megfelelően - nagyon szoros versenyben.

A kontinensviadalon 86 trapos indult, közülük hárman mindössze egyet hibáztak az alapversenyben, a hatos döntő fennmaradó három helyéért pedig szétlő a mögöttük egyaránt 122 koronggal zárt hat lövő.

Az Eb-n szerdán ezüstérmet szerzett a férfi futócél csapat a 40 vegyes számban. Sike József, Tasi Tamás és Boros László pénteken és szombaton a 30+30-as számban lesz érdekelt, míg a koronglőtéren szombaton a londoni olimpián hatodik Bognár Richárd, illetve Gerebics Roland és Palkovics András indul a dupla traposok között.