Kikapott a férfi és a női válogatott is az Euroligában

2013. 06. 30.

Második meccsén is vereséget szenvedett a magyar férfi röplabda-válogatott a Podgoricában zajló Európa Liga 3 csoportkörének második napján. Demeter György együttese ezúttal is tudott egy szettet rabolni a csehektől, ám az erősebbnek számító ellenfél nyerte a mérkőzést.

Demeter György:
Ami sokadszor is előjött, hogy a második szettet elsőre nem tudtuk befejezni, aztán két hibát is elkövettünk. Ami viszont pozitív, hogy küzdöttünk, és megnyertük a harmadik játszmát. A negyedikben aztán a csehek nyitásokkal kivették a támadási kombinációkat, precíz kontratámadásaiknak is köszönhetően pedig ilyen arányban is megérdemelten nyertek.

Stewart Bernard:
Az első szettben jól játszottunk, ám a második már teljesen másként alakult, igazából magunknak is köszönhettük, hogy ilyen helyzetbe kerültünk. Jó játékosokból áll a magyar csapat, és úgy gondolom, ennél többre is képes. A pénteki vereségünket illetően pedig azt tudom mondani, hogy benne van a pakliban, hogy akár ki is kaphatunk, de szerencsére győzelmünkkel javítani tudtunk.

Eredmény:
Férfi Európa Liga, 3. csoportkör, 2. forduló.
Csehország-Magyarország 3:1 (11, 20, -21, 12), Podgorica, 150 néző, vezette: Brlas (horvát), Rusinoiu (román).
Csehország: Mauler 5, Boula 2, Hysky 14, Holubec 3, Krisko 12, Siroky 5. Cserék: Kopacek (libero), Zajicek, Bartos 7, Tichacek 5, Finger 6, Kuliha
Magyarország: Nagy 4, Tóth , Gergye 10, Kovács 1, Németh 11, Baróti 5. Cserék: Dömötör (libero), Szabó A. 5, Bagics, Dávid, Kaszap 3, Szabó D. 5

A magyar női röplabda-válogatott szintén négy játszmában szenvedett vereséget a török csapattól az Euroliga-sorozat harmadik állomásán, Craiovában.
Az összesítés alapján az első kettő jut a négyes döntőbe, ahol a másik csoport két legjobbjával találkozik.