Király István bronzérmes a junior Európa-kupán

2013. 08. 13.

A nőknél brit, míg a férfiaknál svájci sikerrel ért véget a tiszaújvárosi Fornetti ETU Triatlon Junior Európa-kupa, de, ami számunkra ennél is fontosabb, Király István bronzérmet vehetett át az eredményhirdetéskor.

A 15. TVK Triatlon Nagyhét vasárnapi TVK Napjának második versenyét a nyílt Fornetti ETU Triatlon Junior Európa-kupa két fináléja jelentette.

A szombati selejtezőkből 13 ország, 30 női versenyzője szerzett indulási jogot a döntőre. A legnépesebb csoport a hat főt számláló magyaroké és az öt versenyzőt adó briteké volt Az 500 méteres, két körös úszásban a brit junior válogatott tagja, Sophie Coldwell 6 mp előnyt csikart ki a többiekkel szemben.

A 12,5 km-es kerékpározás első körére a szintén brit Georgia Taylor-Brown és az ausztrál Holly Grice csatlakozott Coldwell kisasszonyhoz. A trió kiválóan összedolgozva tekert és minden körben hozzátettek 10-15 mp-et előnyükhöz, pedig a második, öt tagú boly is nagyon „tolta”. A hat magyar indulóból négyen, 1:10 perc hátrányban, a harmadik csoportban hajtottak a depózás előtti kilométereken.

Leszállva a kerékpárról, Taylor-Brown iramodott meg leggyorsabban és szerzett 20-30 méteres előnyt, melyet a következő két karikában jócskán növelni tudott, így könnyedén szerezte meg az első helyet. Az ezüstérem a hatalmasat sprintelő Coldwell érdemelte ki, míg Grice a bronzzal vigasztalódhatott. A legjobb magyarnak a 15. helyen célba érkező Hargitai Henrietta (Villám SC) bizonyult.

Svájci arany, célfotós befutóval

A szintén 13 országból verbuválódott férfi mezőnyben nem kevesebb, mint nyolc brit sportoló várta rajtot, míg a mieink közül öten sorakozhattak fel a pontonra. A nyitószámban Anheuer Kristóf úszta a legjobb időt, de mindössze 3 mp-re volt tőle a második helyen Dévay Márk.

A kerékpározás első kilométerein a magyar duó egy-egy olasz, brit és német sportolóval állt össze és szakadt el az utánuk robogóktól. A szökevények előnye és tempója is kevésnek bizonyult, hiszen a mögöttük érkező vonat a 3. körre „bedarálta” őket, így a második váltásnál már tizennyolcan reménykedhettek a mind jobb helyezésben. 1600 méter futást követően Anheuer hozta a sort, melyben Király a harmadik volt. Még a második kör végén is heten pályáztak a dobogó valamelyik fokára, de a táv harmadik harmadában ez a száma háromra szűkült. A célfotós befutóban végül a svájci Adrien Briffod nyert, megelőzve a brit Grant Sheldon-t.

A harmadik helyen – a közönség óriási ovációjának kíséretében - a nagyon taktikusan, éretten versenyző Király István (Mogyi SE Baja-Pécs) érkezett célba, míg klubtársa, Anheuer Kristóf (Uniqa Újbuda TE) a negyedik helynek örülhetett.

Az érmeket Renato Bertrandi, az Európai Triatlon Szövetség (ETU) olasz elnöke, míg a pénzdíjakat Csovelyák Zita, a Nemzetközi Triatlon Szövetség (ITU) sportágfejlesztési vezetője adta át.

Eredmények

NŐK: 1. GEORGIA TAYLOR-BROWN GBR 40:49, 2. SOPHIE COLDWELL GBR 41:31, 3. HOLLY GRICE AUS 41:37, 4. 4 JODIE DUFF AUS 42:07, 5. 6 SOPHIE MALOWIECKI AUS 42:23, 6. 5 JAZ HEDGELAND AUS 42:24,...15. Hargitai Henrietta (magyar) 43:27, …20. Szabó Adrienn (magyar) 44.06, …22. Mester Dóra (magyar) 44:07, 23. Zelovics Dóra (magyar) 44:11, …25. Bicsák Flóra (magyar) 44:12, …27. Fuchs Dóra (magyar) 44:26.

FÉRFIAK: 1. ADRIEN BRIFFOD SUI 37:23, 2. GRANT SHELDON GBR 37:24, 3. ISTVÁN KIRÁLY HUN 37:25, 4. KRISTÓF ANHEUER HUN 37:32, 5. MORGAN DAVIES GBR 37:34, 6. DELIAN STATEFF ITA 37:35,...15. Dévay Márk (magyar) 38:20 perc, …17. Lehmann Bence (magyar) 38:37. (Szatmári Leventét kizárták a versenyből.) Lehmann Bence volt a mezőny legfiatalabb tagja, első éves junior, 1997-es születésű.

(Forrás: Szűcs István, fotók: Pignitzky Dorottya)