Kiváló mérleg az úszóknál az olimpiai ciklus első felében

2014. 12. 09.

A magyar úszók állandósították a helyüket a világ élmezőnyében, a világversenyeken elért eredmények tekintetében, összesítésben olyan nagyhatralmakat megelőzve, mint az Egyesült Államok, Ausztrália vagy éppen Kína. A dohai vb éremtáblázatán 8 medállal a 2. helyen zártunk, minden idők legjobb szereplését produkálva a világbajnokságok történetében.

Az olimpiai ciklus első félidejének mérlege: 2013-ban a barcelonai vb-n az 5. (3-1-1), a herningi rövid pályás Európa-bajnokságon a 2. (5-3-2), 2014-ben a berlini nagypályás Európa-bajnokságon a 3. (5-4-5), majd most Dohában a 2. helyen (6-3-2) zárt válogatottunk az éremtáblázaton.

A rövid pályás világbajnokság legeredményesebb női versenyzője 8 éremmel Hosszú Katinka lett, aki új világcsúcsai mellett 4 arany-, 3 ezüst- és 1 bronzérmet nyert Dohában.

„Hihetetlenül boldog vagyok, hogy végül nyolc éremmel zártam! Nagyon-nagyon jól sikerült ez az év, bár sokan gondolták azt, hogy 2013-at nem lehet felülmúlni. Nos, nem tudom, hogy melyik volt a jobb – de azt kívánom magamnak, hogy a következő kettő is legyen ilyen jó, és akkor maximálisan elégedett leszek! - nyilatkozta a hazai szövetség honlapján Katinka.

„Nagyon örülök, hogy sikerült megvédenem a címemet" – mondta Gyurta Dániel a 200 mell döntőjét követően.

"Ami jó, hogy sikerült ezt az évet egy ilyen címmel zárnom, mert elismerem, nem volt annyira kimagasló ez a szezon, mint a korábbiak. Viszont az is tény: szándékosan fogtuk vissza ezt az idényt, hogy a következő két évre, amikor jön a nagypályás világbajnokság és az olimpia, meglegyen a kellő erő, hogy továbbra is a többiek előtt maradjak" - nyilatkozta a londoni olimpia bajnoka.

A világ legjobb úszói legközelebb jövőre, a kazanyi vébén állnak rajtkőre egymás ellen.

(MÚSZ-MOB, fotó: MÚSZ/Szaka József)