Julio Maglione: A magyarok jó úton járnak

Legendákat köszöntött a MOB az év vége alkalmából

2017. 12. 15.

Hagyományápolás, az esztendő sikereinek felidézése, 2018-as előretekintés, példaképek év végi köszöntése. Évtizedes hagyomány a Magyar Olimpiai Bizottságban karácsony közeledtével a szépkorú olimpiai érmesek köszöntése; idén 170-en kaptak meghívást, köztük a legidősebb magyar olimpiai aranyérmes, az ötszötös bajnok tornász, a 96 éves Keleti Ágnes. Kulcsár Krisztián MOB-elnök mellett Bodnár András, a MOB Mező Ferenc Sportbizottságának vezetője mondott köszöntőt. A hangulatról az énekes előadóművész Szulák Andrea gondoskodott.

Az olimpiai játékok során a magyar versenyzők eddig 176 arany-, 151 ezüst- és 174 bronzérmet nyertek. A MOB, hagyománya alapján a nyugdíjkorhatárt átlépő érmeseket látja karácsony előtt vendégül.

Kulcsár Krisztián köszönetet mondott a szépkorú olimpiai érmesek összefogásáért, a róluk való gondoskodásért a sportbizottság mellett a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubjának és olimpiai bajnok vívó elnökének, Nébald Györgynek is. A MOB első embere visszatekintett az esztendő kiemelkedő magyar sportsikereire és a nagyszabású hazai rendezésű sporteseményekre, többek közt a vizes és judo vb-re, valamint a győri Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra. Az olimpiai ezüstérmes vívó sportvezető a 2018-as évre előretekintve elmondta, hogy jövőre két olimpiai eseményt is rendeznek, februárban téli olimpiát Pjhongcshangban, majd ősszel nyári ifjúsági olimpiát Buenos Aires-ben. Tájékoztatást adott arról is, hogy a '68-as mexikói olimpia 50. évfordulója alkalmából a MOB jövőre emléktúrát tervez az akkor érmet nyert magyar sportolók részvételével.

A MOB Mező Ferenc Sportbizottságának képviseletében Bodnár András köszöntötte a résztvevő olimpiai érmeseket. Az olimpiai bajnok vízilabdázó megemlékezett egykori sporttársáról, a szintén ötkarikás győztes Lemhényi Dezsőről, aki december 9-én lett volna 100 esztendős.

A bizottságvezető emlékeztetett, hogy a helsinki olimpia aranyérmese, London ezüstérmese sportpályafutását követően aktív sportvezető lett, ő volt a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubjának alapító elnöke - ebben segítette őt jogász, öttusázó bajnoktársa, Móna István. Tagja volt a MOB-nak és a Magyar Olimpiai Akadémia tanácsának, valamint vezette a Mező Ferenc Közalapítványt is.

A vendégeket Szulák Andrea énekszámokkal szórakoztatta.

Az ebédet bor- és pálinkakóstolás tette gazdagabbá, ennek szervezője a Magyar Borok Nemzeti Football-válogatottjának - amely 2013 óta a MOB partnere - vezetője, Magyar Zoltán szövetségi kapitány volt; partner volt a Takler, a Bodri, a Mayer, a Sós, a dr. Horváth és a Pauleczki pincészetek a Kertészeti Egyetem és a Soós Borászati Szakképző Iskola közreműködésével.

(MOB, fotók: MOB/Szalmás Péter)