Magyar sportolók sikerei terepen

2013. 07. 02.

Poór Brigitta (a képen) a svájci XTERRA extrém tereptriatlon versenyen indult a világkupa pontokért.

A különösen rossz időben megrendezett versenyen, ahol a jégeső, viharos szél miatt az úszás számot kihagyták Poór a 8. helyet szerezte meg a női mezőnyben. Poór szerint a svájci verseny kifejezetten rosszul szervezett és kaotikus volt, a nemzetközi szintet meg sem közelítette.

A magyar bajnoknő legközelebb a francia világkupa futamon indul csapatának a X2S Haibike Team színeiben, majd a tereptriatlon világbajnokságon áll rajthoz.

Az egyik legeredményesebb magyar outdoor multisport versenyző Sipiczki Csaba (a képen) a „Top Race” elnevezésű extrém osztrák hegyiversenyen állt rajthoz, ahol az első szám 600 m úszás, majd 19 km országúti kerékpár 680 m szintkülönbséggel, végül 5,5 km terepfutás 830 m (!) szintkülönbséggel. A X2S Haibike Team versenyzője egyenletes teljesítménnyel a 10. helyet szerezte meg, az Elit férfi kategóriában pedig a dobogó 3. fokára állhatott az egykori Tour de France sztár Glomser Gerritt mellé.

Sipiczki legközelebb csapattársával Medgyes Gáborral a németországi kalandtúra versenyen indul, ahol a tavalyi második helyezésüket szeretnék megjavítani. 2012-ben szoros küzdelemben egy többszörös világbajnok csapattól kaptak ki.

Az olaszországi Dolomitokban már a hetedik alkalommal rendezték meg a Lavaredo Ultra Trail terepfutó viadalt, az idén két távon mintegy 1300 indulóval. A rendkívüli körülményekre tekintettel (nagy hó, hirtelen lehűlés) a hosszabbik táv, az eredetileg 5800 méteres szintemelkedésű Lavaredo Ultra Trail 118 kilométeres távját lerövidítették 85 kilométerre, rövidebb a Cortina Trail távját más útvonalra helyezték.

Mindkét távon nagy számban indultak magyarok, a hosszabbik távon 30-an, a rövidebben 22-en. Németh Csaba a korábbi hosszú távú győztes idén a rövidebb távon állt rajthoz. Németh végig diktálta a tempót, de az utolsó szakaszon kanadai ellenfele jobban taktikázott, így Csaba alig 1 perces hátránnyal szerezte meg az ezüstérmet.

(Forrás: terepsport.hu, Fotó: XTERRA, X2S, Turista Magazin)