Parasport, Triatlon vb: Lengyel Zsófia hatodik

2013. 09. 14.

Lengyel Zsófia érte el a legjobb helyezést a londoni triatlon-világbajnokságon.

Versenyzőnk guide-jával, Orbán Annával a hatodik helyet szerezte meg a látássérültek mezőnyében.

A férfiak versenyében Balogh Zoltán 8., Boronkay Péter 9. lett. A látássérültek mezőnyében Ocelka Róbert és guide-ja, Tóth Viktor 12.-ként ért célba. Bók László a kerekes székesek versenyében a 19. helyet szerezte meg.

A versenyt szeles, esős időben rendezték. Minden kategóriában 750 m úszás, 20 km kerékpározás és 5 km futás után hirdettek eredményt.

„Büszke vagyok a csapatra, a csúszós pálya nagyon balesetveszélyes volt, azt kértem mindenkitől, hogy érjen célba, és ezt sikerült teljesíteni – mondta dr. Litavecz Anna, a válogatott szövetségi kapitány.
– Rengeteget tanultunk a vb-n, sportolóink többsége még nem versenyzett ilyen körülmények között. Bók Lacinak hihetetlen balszerencséje volt, kerékpár közben elromlott a vadonatúj handbike-jának a váltója, ki kellett állnia, hogy megszereljük. Ezzel sok időt vesztett, és utána hiába ment kiváló köröket, a hátrányát már nem tudta ledolgozni.”

A magyar csapat szombaton 23:55-kor érkezik meg Londonból a Liszt Ferenc repülőtérre.

(Forrás: Bernau Péter)