Riói emlékteremmel gazdagodott és névadójára emlékezett a Csik-iskola

Riói emlékteremmel gazdagodott és névadójára emlékezett a Csik-iskola

2017. 04. 06.
Megosztás


Hagyományaikhoz híven az idei tanévben is megemlékezett március 30-31-én névadójáról, az olimpiai bajnok úszó dr. Csik Ferencről a Csik-iskola. A fővárosi oktatási intézményben dr. Bartha Csaba MOB-főtitkár riói emléktermet is avatott. A rendezvényen részt vett Lehmann László, a Magyar Olimpiai Akadémia főtitkára is.

A Csik-napok első napján tagozatonként más-más program várt a diákokra. Az alsó tagozat osztályai egy akadályversenyen vettek részt a Margit-szigeten. A felső tagozatosok és a gimnazisták pedig érdekes előadásokon vehettek részt és neves emberekkel találkozhattak.

Ugyanezen a napon az iskola diákjai egy újabb olimpiai teremmel is gazdagabbak lettek. Hagyományaikhoz híven a tantermeiket az újkori nyári olimpiák helyszíneiről nevezték el. Európa, Észak-Amerika, Ázsia és Ausztrália után először rendeztek olimpiát a dél-amerikai kontinensen. A 31. nyári olimpia a brazíliai Rio de Janeiro volt. Így az U33-as rajztermük a riói olimpia emlékét őrzi mostantól. A riói emléktermet a Csik-nap keretében avatták fel, melyen a diákok és pedagógusok mellett több neves vendég is részt vett: dr. Bartha Csaba a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára, Lehmann László a Magyar Olimpiai Akadémia főtitkára, dr. Jakabházyné Mező Mária a MOA tiszteletbeli főtitkára, Faragó Tamás olimpiai bajnok vízilabdázó, Kökény Roland olimpiai bajnok kajakozó, Zsivóczky-Farkas Györgyi olimpikon hétpróbázó, Zsivóczky Attila világbajnoki bronz- és Európa-bajnoki ezüstérmes, olimpikon tízpróbázó, Beck Mónika szívnagykövet, kommunikációs nagykövet és Iváncsics Zsolt a „magyar Forrest Gump" jótékonysági sportoló.

A színvonalas teremavató műsorban Dobó Andrea és Lilienberg Zsuzsanna tanárnők vezetésével az 5.c osztály olimpia-történeti csoportja, a 6.b és 8b. osztály lányai vettek részt. A dekoráció elkészítésében Somody Bea tanárnőnek köszönhetően a rajzszakkör gyerekei segítettek. A teremavató után felső tagozatos tanulóik egy ünnepi megemlékezésen vettek részt, melynek keretében Lehmann László és Makovecz Éva a kimagasló tanulmányi eredmények és sportteljesítmény jutalmaként átadta az idei Csik-okleveleket.

Március 31-én a Marczibányi Téri Művelődési Központban megrendezett emlékünnepségükön tiszteletét tette Sárfalvi Péter, a nemzeti utánpótlás-nevelésért és sportkapcsolatokért felelős államtitkár, Szekeres Pál miniszteri biztos, dr. Jakabházyné Mező Mária, a Magyar Olimpiai Akadémia tiszteletbeli főtitkára, Riczkó Andrea, a II. kerületi önkormányzat képviselője, Hajnissné Anda Éva, a Közép-Budai Tankerületi Központ igazgatója, Kovács Eszter a Főpolgármesteri Hivatal sportosztályának munkatársa, az olimpiai bajnokok közül Nagy Tímea párbajtőrvívó, dr. Szívós István vízilabdázó, és Martinek János öttusázó. Csik Ferenc unokája, Csik Katalin is vendégük volt, valamint a Várpalotai Olimpiai Barátok Körének képviselője.

Az ünnepi műsorban egy kicsit formabontóan idén nem a múltat idézték fel, hanem a jövőbe tekintettek. A színdarabban egy 2023-ban játszódó, iskolájukk diákjainak szervezett öregdiák-találkozó részesei lehettek a jelenlévők. Egy vetélkedő kapcsán ezen az események felelevenedtek az iskola eseményei, és egy vetélkedő kapcsán felidézték Csik Ferenc életét és munkásságát is. A műsor részeként színpadra szólították fiatal meghívott vendégeiket, akik ismertté váltak tehetségük, kitartó munkájuk által. És, hogy milyen módon is kötődtek ők Csik Ferenchez? Az iskola tanulói voltak. Füredi András, Göbölyös Gábor, Kormos Villő és Magyar Márton beszélgetett igazgatónőjükkel, és osztotta meg gondolatait diákjaikkal, pedagógusaikkal és többi vendégükkel.

A műsor zárásaként Sárfalvi Péter és Makovecz Éva igazgatónő a kimagasló tanulmányi eredmények és sportteljesítmény jutalmaként átnyújtotta az idei Csik-okleveleket, illetve a Csik-díjat. Csik-díjban részesült: Hnatyszyn Vanda 8.a osztályos tanuló, Nyíri Balázs a 8.c osztályból és Papp Tamás gimnazista végzős diák a 12.b osztályból.

Hagyomány ilyenkor az is, hogy Csik-díjban részesül a nevelőtestület szavazatai alapján két kolléga, aki kiemelkedő munkájával sokat tett és tesz a gyerekekért, közösségükért és iskolájukért. Az idei évben Giday Beatrix és Hőnig Anikó tanárnők kapták a kitüntetést.

(Csik-iskola)