Röplabda: Újabb magyar siker

2013. 10. 05.

Sorsdöntő mérkőzésre készült női röplabda válogatottunk a csütörtökön. Saját szempontból ez azért volt fontos, mert győzelmünk esetén nagyot léphettünk előre azon az úton, mely a januári utolsó selejtező körre vezet, míg ellenfelünknek élet-halál kérdés volt ez az összecsapás, vereségük esetén nem lett volna már esélyük az utolsó két napon.

Szerencsére Sándor Renáta rendbe jött - köszönet dr. Dobos József csapatorvosnak! - így teljesen "egészséges" csapattal kezdhettünk. A svájciak minden segítséget megadtak ellenfelünknek, azzal, hogy a tegnapi mérkőzés teljes statisztikáját átadták nekik, sőt meg is beszélték a tennivalókat. A lettek edzője szerkezetileg is átalakította kezdő csapatát, Sándor Renátára állította legmagasabb blokk sorát.

Idegesen, ennek köszönhetően sok rontás (nyitás, ütés) jellemezte játékunkat az első játszmában, nem találtuk a játék ritmusát. Görcsösen játszottunk végig, elsősorban ennek köszönhető ellenfelünk sikere.

A második részben "elforgattuk" csapatunkat, ezzel csapatkapitányunk, Sándor Renáta a "könnyebb” blokkal találta magát szemben. Ennek ellenére sokáig hullámzó játék jellemezte ezt a szettet. Nem tudtunk megnyugodni és türelmesen játszani a nagy akarással küzdő ellenféllel szemben. Sok hosszú labdamenet jellemezte a játékot, aminek megnyeréséhez kellet az, hogy két bevetett cserejátékos (Tálas Zsuzsa és Széles Petra) nagyon jól játszott, így egalizáltuk a szett arányt.

A harmadik etapban kezdtünk el nyugodtan, higgadtan játszani. Csapatunk jól nyitott, erőteljesen támadott és kiváló volt a mezőnymunka. Ezzel sikerült megtörni ellenfelünk akaratát és kitartó, szívós ellenállását.

Ezután az utolsó játékrész már igazi örömjáték volt! Felszabadult, mosolygós játékosok voltak a pályán és a cserezónában is, természetesen csak a mi oldalunkon.

Ismét elmondhatjuk, hogy igazi csapatmunka volt ez a mai mérkőzés is. A győzelemért járó 3 ponttal nagy lehetőség előtt áll csapatunk a továbbjutás szempontjából, melyért csak a holnapi játéknapon kell hozni a "kötelezőt" - ami sokszor a legnehezebb -, legyőzni Montenegrót és akkor biztos továbbjutók vagyunk.

Hollósy László: Az elején nagyon idegesen játszottunk, de most derül ki igazából az, hogy csupa nagybetűs csapat vagyunk, hiszen ma a cserejátékosok adták azt a pluszt, amivel megfordítottuk a mérkőzést.

A nap második mérkőzésén a hazaiak szoros küzdelemben nyerték az első két játszmát (22, 21), a következő kettőt viszont a helvétek nagyon simán (14, 11). A mindent eldöntő ötödik játszmában megint csak az izraeliek kezdtek jobban, három-négy ponttal is vezettek, ám 13–13-nál megint egyenlő volt az állás, sőt a svájciaknak két meccslabdájuk is volt. A hazaiak azonban mindkettőt hárították, majd 16–15-nél ők szerváltak a mérkőzésért és ki is használták azt.

Így a selejtezőben továbbra is az izraeliek állnak az élen, egy ponttal megelőzve a magyar válogatottat és kettővel a svájciakat, akiket egy Montenegró elleni 3:0-s sikerrel még a görögök is megelőznek

Eredmények, 3. forduló
Magyarország–Lettország 3:1 (–21, 21, 17, 10), Raanana (Izrael), Vezette: Vinaliev (bolgár), Szkibickij (ukrán).
Magyarország: Kötél Zs., Sándor 18, Kovács T.4, Csengeri 11,PALLAG 20,Dobi 9, Csere: Kötél D. (liberó), TÁLAS 6, SZÉLES 4
Lettország:JURSONE 11, Malasevska 7, AUZINA 13, Caica 2, SOROKINA 12, Pastare 3.Cs: Lece (liberó), Ragozina, Strazdina, Sola, Brinke. Szövetségi kapitány: Janis Leitis.
Izrael-Svájc 3:2
Görögország-Montenegro 3:2
Az állás: 1.Izrael 8, 2.Magyarország 7, 3.Svájc 6, 4.Görögország 5, 5.Montenegro 1, 6.Lettország 0

A magyar csapat további programja:

szombat:
Magyarország-Montenegró 16.30

vasárnap:
Magyarország-Izrael 19.00

A hatcsapatos csoportból az első két helyezett jut a következő fordulóba, ott négy négyes csoportban rendeznek majd tornákat, ahonnan a győztesek, illetve a két legjobb második kvalifikálja magát a jövő évi olaszországi világbajnokságra.

(Forrás: hunvolley.hu, NSO)