Sportlövő-vk: Sidi Péter világcsúcsa és ezüstérme Münchenben

2013. 05. 26.

Sidi Péter ezüstérmet nyert légpuskában szombaton a sportlövők müncheni Világkupa-viadalán úgy, hogy az alapversenyben világcsúcsot lőtt.

A szám világbajnoki ezüstérmese, háromszoros Európa-bajnoka a viadal honlapja szerint a 60 lövéses alapversenyt 633.5 körös rekorddal zárta – a május 7-én Fort Benningben felállított saját, 631.9 körös csúcsát javítva tovább –, a döntőben azonban, amelyben a nyolc résztvevő tiszta lappal indult, a kínai Jang Hao-zsan mögé szorult. A dobogó alsó fokára a fehérorosz Ilja Csarhejka állhatott fel.
Kapás István tizedikként zárt 625.4 körös alapversenyes teljesítménnyel, míg Péni István a 34. helyen végzett (621.9).

Női légpuskában Veres Kata 17. (414.6), Karmacsi Ildikó 34. (413), Biatovszki Mira pedig 60. (410.7) lett.

Sportlövő-vk, München
férfi légpuska: 1. Jang Hao-zsan (kínai) 210.5, 2. SIDI PÉTER 206.8, 3. Ilja Csarhejka (fehérorosz) 186.2