Szilágyi és Kenderesi aranyérmes, Grátz második, Sztankovics is dobogós

2014. 08. 22.

Szilágyi Liliána a 200m pillangó után 100m-en is aranyérmet nyert 57,67 mp-es eredménnyel a nanjingi ifjúsági olimpián magyar idő szerint pénteken délben. A fiú 200m pillangó magyar házicsatát hozott: Kenderesi Tamás győzött, Grátz Benjámin pedig ezüstérmes lett. Sztankovics Anna második bronzérmével gazdagodott 200m mellen. Novoszáth Melinda, Sebestyén Dalma és Horváth Dávid ponttal zárt. A pénteki magyar úszómérleg tehát: két arany-, továbbá egy-egy ezüst- és bronzérem, valamint egy negyedik és két ötödik hely.

Szilágyi Liliána kissé beragadt a rajtnál, kétségbeesésre azonban nem volt ok, hiszen fordulásnál már ő vezetett 27,15-tel Jufei Csang előtt.

A második 50-en egy pillanatig sem volt veszélyben a győzelme, tartani tudta hatalmas tempóját, végül 28 századdal utasította maga mögé kínai riválisát.

Szilágyi Liliána láthatóan elérzékenyülve ünnepelte aranyérmét a célban, és az érzés aligha volt ismeretlen számára: korábban 200 méteren sem talált legyőzőre.

Érdekesség, hogy abban a döntőben szintén a kínai Jufei Csang és az ausztrál Brianna Throssell állhatott fel mellé a dobogóra.

Az aranyérmet, akárcsak legutóbb, Schmitt Pál, a MOB tiszteletbeli elnöke, a NOB tagja adta át Lilunak.

A nap második „magyar” döntőjében Sztankovics Annáért és Sebestyén Dalmáért szorítottunk 200m mellen.

Sztankovics Anna 50m mellen korábban már nyert egy bronzot, és most újabb harmadik hellyel bővítette az eredménylistáját.

A második és a harmadik fordulásnál még második volt, a hajrára viszont elfáradt, míg a koreai Dzsi Von Jang új erőre kapott, így 2:27,31-es idejével be kellett érnie a legkevésbé fényes medállal.

Sebestyén Dalma jól kapta el a rajtot, ám utána folyamatosan leszakadt, és végül ötödikként ért célba (2:29,80).

Kenderesi Tamás azok után, hogy Cseh Lászlót és Biczó Bencét megverte az országos bajnokságban, Nanjingban is diadalmaskodott 200m pillangón 1:55,95-tel.

Nekünk, magyaroknak külön öröm, hogy a második helyet szintén honfitársunk csípte meg Kínában. Grátz Benjámin második érmét szerezte az ifjúsági olimpián 1:57,71-gyel, 200m vegyesen még ennél is nagyobbat úszott.

Novoszáth Melinda 4:12,09-es eredményével a negyedik helyen zárt a 400m gyors fináléjában. Az élen úszó hármas boly egymás között döntött a helyezésekről, a magyar lány abba a csatába nem tudott beleszólni.

A pénteki nap utolsó magyar érdekeltségű döntőjében Horváth Dávid az ötödik helyet szerezte meg 50m mellen 28,67-tel.