Az első junior vb-érmünket Szilágyi Liliána szerezte

Szilágyi Liliána második idővel döntős

2013. 08. 31.

Csendes napot zártak úszóink a dubaji junior világbajnokságon: a délelőtti előfutamokból Szilágyi Liliána jutott tovább 100m pillangón, és délután újabb remek teljesítménnyel rukkolt elő.

Szilágyi Liliána egyike volt annak a három versenyzőnek, aki egy percen belül tudott úszni 100 méter pillangón: az előfutamok során még csak harmadik volt a sorban (59.80), az elődöntőben azonban ismét remekelt, és 59.11 másodperces eredménnyel második helyen kvalifikálta magát a szombati fináléba. Mindenképp éremesélyes, ám az arany megszerzése bravúrszámba menne, az orosz Szvetlana Csimrova ugyanis 50 pillangón háromszor javította meg a világbajnoki csúcsot, és százon ugyanezt tette eddig, mind reggel, mind délután rekordot úszott, ő 58.75-nél tart.

A nap másik két magyar indulója, a 400 vegyesen rajthoz álló Horváth Dávid és Földházi Dávid nem jutott fináléba, a 18. (4:30.96), illetve a 23. (4:35.91) helyen zártak.

A nap érdekessége, hogy a felnőtt nyíltvízi világbajnokságon, Barcelonában a 10 kilométeren 8. helyen végzett amerikai Rebecca Mann pihenés helyett edzett tovább, és itt, Dubajban megnyerte az 1500 méteres gyorsúszást.

A férfiak sprintviadalán ritka dolog történt: az elődöntők során hármas holtverseny alakult ki a 8. helyen, azaz hármas szétúszást rendeztek a nap végén, melyet az orosz Kuzmenko 3 századdal nyert meg az amerikai Powers és a lengyel Holub előtt – mellesleg az első kettő sokkal jobb időt úszott, mint amivel eredetileg zárták az elődöntőket.

Az egyébként elmondható, hogy ez minden idők legszínvonalasabb junior-világbajnoksága: az eddigi versenynapokon 39 világbajnoki csúcs született!

(Forrás: úszó szövetség)