Ungvári Miklós bronzérmes Abu-dzabiban

2013. 11. 23.

Bronzérmet szerzett Abu-dzabiban a Grand Prix-viadal egyetlen magyar indulója, a 73 kilogrammos Ungvári Miklós.

Harmincöt ország kétszázharminchat judósa nevezett az idei Abu-dzabi Grand Prix-re, amelyen az olimpiai ezüstérmes Ungvári Miklós képviselte a magyar színeket.

A Ceglédi VSE-Közgép klasszisa erőnyerőként kezdett, majd a legjobb nyolc közé jutásért a korábbi junior kontinensbajnok brazil Seixas volt az ellenfele. Bíró Tamás tanítványa végig kézben tartotta a mérkőzést, ám végül Seixas magának köszönhette, hogy az idő előtt véget ért: Ungvári Miklós kis belsőjénél kézzel ráfogott a magyar lábára, s ezért leléptették.

A negyeddöntőben a hazaiak Moldáviából honosított judósa, Victor Scvortov következett. Tartottunk attól, hogy kicsit lejt majd a tatami, nagyon nem is lepődtünk meg az ötödik másodpercben kapott intésen, amit a térdre eső Ungvári kapott. A folytatásban szépen, igazságosan mindkét fél kapott két-két intést, így végül Scvortov jutott tovább. Az igazsághoz azért hozzá tartozik, hogy az idén már öt Grand Slam- és Grand Prix-érmet begyűjtő Scvortovra a ceglédi judós nem tudta rákényszeríteni az akaratát.

Nem úgy a brit Dawsonra, aki nem tudta, hogyan jelezze: nagyon fáj neki, amit a magyar judós csinál vele. Mindez a harmincadik másodperc környékén történt, amikor a háromszoros Európa-bajnok végrehajtotta a rettegett „Ungvári-átforgatást”, s a komfortosnál kicsit jobban megszorongatta a rivális nyakát.

A kopogás azt jelentette, hogy Ungvári Miklós harcba szállhat a bronzéremért. Az ellenfele a súlycsoportban kifejezetten hórihorgasnak számító orosz Jarcev volt, aki ebben az évben Bukarestben tornát nyert (a fináléban éppen Mikit győzte le), a moszkvai Grand Slamen pedig a dobogó második fokára állhatott.

Jarcev valóban kellemetlen ellenfélnek bizonyult, aki az első három percben jól kerülte a földharcot. Ám a magyar versenyzőt sem kellett félteni, ezúttal is nagyon koncentráltan küzdött, irányított, s nem ült rá az intésnyi előnyére sem: egy perccel a vége előtt földre kényszerítette az oroszt, majd lekopogott leszorítással megszerezte a győzelmet.

A magyar eredmények

FÉRFIAK
73 KG.
1. forduló: Ungvári Miklós erőnyerő.
2. forduló: Ungvári Miklós–Eduardo Marcos Seixas (brazil) 10–0.
Negyeddöntő: Ungvári Miklós–Victor Scvortov (Egyesült Arab Emírségek-beli) intéssel 0–1.