Vizes vb - Hosszú Katinka aranyérmes 400 méter vegyesen (VIDEÓVAL)

2013. 08. 04.

Hosszú Katinka aranyérmet nyert 400 méter vegyesen vasárnap, a barcelonai vizes világbajnokság zárónapján. Ugyanebben a számban Jakabos Zsuzsanna a hatodik helyen végzett.

A barcelonai vb-n 200 vegyesen szintén győztes, 200 pillangón pedig harmadik magyar versenyző elképesztő iramban úszta végig a távot, az első méterektől vezetett, s végül 4:30.41 perces idővel győzött, nyolc tizeddel megelőzve a második spanyol Mireia Belmonte Garciát.
Hosszú ezzel pályafutása harmadik vb-győzelmét szerezte meg.

"A végére annyira elfáradtam, attól féltem, be sem érek a célba" - nyilatkozta Hosszú az MTI-nek. "Az tartotta bennem a lelket, hogy ha megérintem a falat, vége a világbajnokságnak, és boldogan megyek haza. A vb előtt simán kiegyeztem volna a két arany- és egy bronzéremmel is."

Jakabos szintén kiválóan úszott, s 4:34.50 perces egyéni csúccsal csapott célba hatodikként

A férfiak hasonló távján Verrasztó Dávid a hatodik helyen ért a célba. A délelőtti előfutamból az ötödik idővel fináléba jutott magyar úszó a táv első felében leszakadt vetélytársaitól, s a hát után a nyolcadik helyen fordult. A harmadik százon, mellúszásban megközelítette riválisait, gyorson ugyanakkor már nem tudott tovább zárkózni, s végül 4:13.68 perces idővel a hatodik helyen ért célba.
"Jobbat mentem, mint reggel, nem lehet okom a panaszra - mondta az MTI-nek Verrasztó.
- Nagyon erős volt a mezőny, amelyben legjobb európaiként lettem hatodik, akárcsak két éve, a sanghaji vb-n, de ott sokkal gyengébb idővel végeztem ugyanígy. Szóval nem rossz ez."
A számot a japán Szeto Daja nyerte meg 4:08.69 perccel.

A magyarok számára a vb utolsó fináléja a férfi 4x100 méteres vegyesváltók döntője volt.
A Cseh László, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Takács Krisztián összeállítású csapat délelőtti idején javított, ám 3:34.09 perccel a nyolcadik helyen csapott célba. A futamot nagy fölénnyel megnyerő amerikai együttest végül rossz váltás miatt kizárták, így a magyarok egy hellyel előrébb léptek.
Az aranyérem a kizárás után a francia kvartetté lett, mely 13 századdal győzte le az ausztrálokat.

Négy magyar arany, 5. hely az éremtáblázaton

Magyarország négy arany-, egy ezüst- és két bronzéremmel zárta a 2013-as barcelonai vizes-vb-t, ezzel a 5. helyen végzett az éremtáblázaton. Ez a második legtöbb magyar aranyat hozó világbajnokság az 1991-es csúcstalálkozó óta – akkor öt arannyal tért haza küldöttségünk. Érmek számát tekintve ez a harmadik legjobb magyar szereplés.