Veretlenül nyerte Eb selejtezős csoportját a magyar férfi kézilabda-válogatott. Muhari Eszter a párbajtőr világranglista élén. Marozsán Fábián bravúrgyőzelme Andrej Rubljov ellen a római 1000-es tenisztornán. Remek magyar triatlon eredmények Csengtuban. Bauer Blanka hetedik a pazardzsik-i öttusa világkupán. Ifj. Kövy András legjobb magyarként harmadik a szilvásváradi lovas világkupán. Nem sikerült jól a vb főpróba a mieink számára az asztanai judo Grand Slam-tornán. Két vereséggel kezdte a jégkorong vb-t a férfi válogatott.

Kézilabda. A magyarok szerdán 15 góllal nyertek Szlovákia vendégeként, ezzel biztossá tették kijutásukat a kontinenstornára és a csoportelsőségüket is. A selejtezősorozatot öt győzelemmel és egy döntetlennel zárták, az Eb-csoportkör sorsolását csütörtök este rendezik.
A szerdai találkozó után Bánhidi Bence, Bóka Bendegúz, Lékai Máté, Rosta Miklós és Sipos Adrián pihenőt kapott Chema Rodríguez szövetségi kapitánytól, Hanusz Egon pedig megbetegedett, így a keret 15 fősre szűkült. Bár az első félidőben a létszámfölényben támadó finneknek néggyel több lövésük volt, öt góllal mégis a magyar együttes vezetett. (19-14)
A második felvonás elején egy 4-1-es, később pedig egy 3-0-ás sorozattal tovább növelte a különbséget a magyar válogatott, amelyben legfőképpen Imre Bence és Pergel Andrej volt eredményes. Ahogyan az első félidőben, Chema Rodríguez ezúttal is minden mezőnyjátékosát lecserélte, de a játék minőségén ez nem látszott meg. A 47. percig még úgy-ahogy tartották magukat a finnek, a folytatásban azonban a hazaiak egy 8-1-es sorozattal tették fölényessé sikerüket. Nagy Benedek 12 védéssel járult hozzá a győzelemhez, Imre Bence nyolc találattal zárt. A túloldalon Benjamin Helander volt a legeredményesebb játékos, nyolc góllal.

Vívás. Az olimpiai bronzérmes Muhari Eszter ötödik lett a bogotai párbajtőr Grand Prix-n. A férfiaknál Koch Máté nyolcaddöntőig jutott.
Az Egyesült Államokban tanuló olimpiai bronzérmes klasszisunk ezúttal a bogotai párbajtőr Grand Prix-n jutott el a negyeddöntőig. Három asszót nyert meg a főtáblán egyaránt 15:9-re, amerikai, ukrán és svájci ellenfele sem tudta őt megszorítani. A negyeddöntőben viszont a legerősebb amerikai, Hadley Husisian 15:11-re legyőzte a magyart, aki ezzel az ötödik helyen végzett. László István tanítványa a GP-n szerzett pontjaival a világranglista élére ugrott.

A férfiaknak ezúttal nem sikerült túl jól a verseny, a 64-ben még hat magyar vívott, a 32-re megfeleződtünk. Házi párharc is volt, melyben Andrásfi Tibor bizonyult jobbnak Kovács Gergelynél, olimpiai negyedik helyezettünk mellett Siklósi Gergely és Koch Máté nyerte meg az első meccsét a főtáblán. Nagy Dávid a portugál Frazaotól (12:15), Keszthelyi Zsombor az olasz Armaleotól kapott ki (13:15). A 32 között Siklósit a francia válogatott Bardenet győzte le (8:15), míg Andrásfi ellen a hosszabbításban nyert egy tussal a cseh Cupr (11:12). Koch ezt a kört hozta a venezuelai Jesus Limardo ellen (15:11), viszont a nyolcaddöntőben nem volt esélye a holland Tristan Tulen ellen (6:15).

Tenisz. Marozsán Fábián bejutott a római ATP 1000-es salakpályás tenisztorna harmadik fordulójába, ehhez a 16. kiemelt Andrej Rubljov ellen kellett nyernie.
A csatát az orosz teniszező kezdte agresszívebben, és rögtön elvette Marozsán adogatását. A Hajdúszoboszló SE sportolója - aki 2023-ban a selejtezőből indulva legyőzte a korábbi és későbbi világelső Carlos Alcarazt a Foro Italicóban - nem találta az ellenszert, a korábban ATP-ötödik Rubljov alig hibázott, mindenhonnan szórta a nyerőket, és óriási tempót diktált. A magyar ekkor támadóbb felfogásra váltott, és egy vonalra ütött tenyeressel visszabrékelt (3:3), majd sima adogatógémek következtek 6:5-ig. Ekkor a rivális elkezdett rontani, a magyar viszont stabilan tartotta a labdát a pályán, és 45 perc elteltével szettelőnyben volt.
A folytatásban a 25 éves Marozsán elbukta a szerváját, de rögtön visszavette azt, és fogadóként két labdát elszalasztott a 3:1-ért. Egy hat és fél perces gém következett 2:3-nál, Marozsán ezúttal négy bréklabdát puskázott el, a rivális innentől már nem bizonytalankodott, és 1 óra 37 perc után kiegyenlített.
Az utolsó felvonásban a magyar játékos azonnal elvesztette az adogatását, és már-már elúszni látszott a meccs, de összeszedte magát, és 0:1-ről 4:1-re fordított. Mindketten egyre fáradtabbak és idegesebbek voltak, de a fontos pontokat rendre a keményen küzdő magyar hozta, aminek újabb brék lett a jutalma, majd 5:2-nél az orosz két meccslabdát hárított adogatóként. A mérkőzés lezárása sem volt egyszerű, de két bréklabda leküzdését követően a magyar teniszező végül kiharcolta a győzelmet, a fordulatos találkozó 2 óra 21 percig tartott.
A harmadik fordulóban a hazai közönség előtt szereplő Matteo Gigantét 7:6, 7:5-re legyőző, 20. helyen kiemelt cseh Jakub Mensik (21.) várt Marozsánra.
Kettőjük összecsapása szoros összecsapást hozott. A cseh játékos végül 6-4, 7-6 (7-2)-ra győzött.

Triatlon. Kropkó Márta és testvére, Márton is a legjobb tízben zárt a triatlonosok világkupa-sorozatának csengtui állomásán.
A hazai szövetség tájékoztatása szerint a női mezőny egyetlen magyar indulója nyolcadik lett a 1,5 kilométer úszásból, 39,2 kilométer kerékpározásból és 10 kilométer futásból álló kínai viadalon, míg öccse, aki ráadásul először indult az olimpia műsorán szereplő távon, kilencedikként ért célba. Teljesítményük értékét növeli, hogy mindketten egyéni csúcsot döntöttek a zárószámban.
A nőknél 1:53:22 órás eredménnyel győztes orosz Valentyina Rijaszovától mindössze 28 másodperccel maradt el Kropkó Márta, míg a férfiaknál az amerikai Reese Vannerson nyert 1:39:42 órás idővel, a 19 éves Kropkó Márton pedig 27 másodperces hátránnyal ért célba. A másik két magyar résztvevő közül Bicsák Bence 13., míg Dévay Márk 18. helyen végzett.

Öttusa. A bulgáriai Pazardzsikban a női mezőnyben hatvan induló volt. A selejtezőből mind az öt magyar továbbjutott, de a szabályok szerint az elődöntőben egy országból legfeljebb négyen folytathatták, így a legkevesebb pontot szerző Dulai Kinga befejezte szereplését. A következő szakaszban a tavaly egyéniben vb-ezüstérmes, olimpiai negyedik Guzi Blankának ért véget a verseny, aki a B csoportban nem tudott az első kilenc közé kerülni.
A táblavívás kiemelését meghatározó körvívásban a döntős magyarok közül 19 győzelemmel Bauer állt a legjobb helyen, kilencedik volt a finálé 18 fős mezőnyében, míg Erdős 16 sikeres asszóval a 15., Eszes 14-gyel a 17. pozíciót foglalta el. Utóbbi kettőnek vívnia kellett a 16-os táblára kerülésért, de mindketten kikaptak, Erdős a francia Rebecca Castauditól 3-2-re, Eszes az egyiptomi Alia Enajettől 5-4-re, így előbbi a 17., utóbbi a 18. helyen végzett vívásban. Bauer a nyolcaddöntőben szenvedett 5-0-ás vereséget a tavaly világbajnok, olimpiai bronzérmes – később a számot megnyerő – dél-koreai Szong Szungmintől, és a kiemelése alapján 13. lett.
Az akadálypályán a csapattal tavaly világbajnok Bauer 42.18 másodperccel 13., a 200 méteres úszásban 2:24.68 perccel 11. volt, így a lövészetekkel megszakított 3000 méteres futást a 13. pozícióból kezdte meg. A kombinált számban a várakozásnak megfelelően kiemelkedően szerepelt, 11:05.67 perccel a második legjobb eredményt érte el, ezzel a hetedik helyig lépett előre.
Eszes az akadálypályán 41.95 másodperccel 11., úszásban 2:25.56-tal 12. volt, az összetett számnak pedig tizenhatodikként vágott neki, és végül 11:47.47 perces eredménnyel ezen a helyen is ért célba.
Az elmúlt évben egyéniben vb-harmadik, a válogatottal világbajnok Erdős sérülés miatt az akadálypályán már nem volt ott.
Győzött a 14 éves egyiptomi Farida Halil, aki előzőleg Kairóban is a legjobbnak bizonyult, Budapesten pedig Gulyás Michelle mögött második lett.

A férfi mezőnyben 84 induló volt. A három csoportban lebonyolított selejtezőből Szép Balázs, Tamás József és Gáll András mellett Tárkányi Zsombor is továbbjutott, Bereczki Richárd viszont befejezte szereplését, majd az elődöntőben Tárkányi számára is véget ért a verseny.
A körvívás alapján Gáll 17 győzelemmel 11., Szép 16-tal 12., Tamás 9-cel 18. volt a tábla kiemelésében. Utóbbi a 16-ba jutásért 5-4-re kikapott a két hete, Budapesten bronzérmes francia Hugo Fleurot-tól, így 18. helyen végzett ebben a számban. A nyolcaddöntőben Szép Balázs 4-1-es vereséget szenvedett az olasz Matteo Cicinellitől és 13. lett, Gáll András pedig 1-1-et vívott a brit Charles Brownnal, de ellenfelénél alacsonyabb kiemelése miatt ő is itt fejezte be a vívást, mégpedig a 12. helyen.
Gáll az akadálypályán 33.09 másodperccel kilencedik, a 200 méteres úszásban 2:06.98 perccel hetedik volt, a lövészetekkel megszakított 3000 méteres futást pedig a 11. helyről kezdhette meg. Jó tempóban haladt és a lőállásban sem vesztegetett sok időt, de az ellenfelei is nagyot küzdöttek, így hiába érte el 10:15.83 perccel a negyedik legjobb eredményt, csak két helyet tudott előrelépni, így 9. lett a nemzetközi szövetség honlapjának közvetítése alapján.
A tavaly világbajnoki ezüstérmes, olimpiai tizedik Szép az akadálypályán 32.19 másodperccel a hetedik eredményt érte el, majd a medencében 2:11.13-mal 14. lett. A kombinált számnak Gáll mögött, a 12. pozícióból vágott neki, 10:26.46 perccel a tizedik legjobb időt teljesítette, ezzel pedig két helyet rontott.
Tamásnak az akadálypályán lecsúszott a keze az egyik kerékről, azt a pályarészt újra kellett kezdenie, ezzel együtt viszonylag kevés hátrányt szedett össze, 33.70 másodperccel 12. lett. A medencében 2:08.81-gyel tizedik volt, összesítésben pedig a 17. helyen állt a zárás előtt, és a 13. idővel, 10:33.43-as eredménnyel ugyanebben a pozícióban is ért célba.

Lovaglás. Közel harminc nemzet, háromszázhetven ló, kitűnő rendezés az idei háromcsillagos Szilvásvárad Mastersen.
A verseny legmagasabb díjazású számát vasárnap kora délután rendezték. Erdélyi Magdolna nemzetközi pályaépítő 155 cm-es alappályáját három lovas tudta hibapont nélkül lelovagolni. Ifj. Kövy András Egano van’t Wingerndhof Z-vel az alapidőt nyolcvanöt századdal túllépve, egy hibaponttal a világkupa minősítő versenyszámban harmadik helyen végzett.
Az összevetésben a lettek olimpikonja, Kristap Neretnieks győzött, megelőzve Csehország legjobbját, Ales Opartnyt. A 56.000 euró összdíjazású nagydíjban negyedik helyen a bázeli világkupa magyar hőse, Jármy Vince végzett a Lovassport Kft. kancájával, Carbon Girl Z-vel, ötödik lett a pénteki Szilvásvárad Masters nagydíj győztese, ifj. Szabó Gábor és Mezőhegyes Chabala.
A világkupa minősítőben kedden még a mannheimi CSIO-n lovagló lovasaink, ezúttal lovat cserélve is nagyszerűen helyt álltak. Szuhai Péter Corbluecenta PS-sel és Mráz Tamás Choral Symphonyval is négy hibaponttal a helyezettek között végeztek.
A legjobb magyar női lovasként, Hugyecz Mariann a sárga, Carl-Heinz B-vel hat hibapontos eredménnyel ismét visszatért a legjobbak közé.

Judo. Nem sikerült túlságosan jól a világbajnoki főpróba a mieink számára: az asztanai Grand Slam-tornán kilenc indulónkból ketten jutottak be a legjobb nyolc közé: Pupp Réka az ötödik, Vég Zsombor a hetedik helyen zárt.
Az első versenynapon, pénteken Pupp Réka tartotta életben a magyar éremreményeket: az Atomerőmű SE rutinos judósa szép ippongyőzelemmel kezdett a kínai Csang ellen, majd szikrázó csatát vívott a franciák háromszoros Grand Slam-győztesével, Astride Gnetóval. A párharc a hosszabbítás ötödik percében hozott döntést, Gneto mehetett tovább az egyenes ágon.
Braun Ákos tanítványa a maratoni küzdelem után is fel tudta szívni magát, a vigaszágon a dél-koreai Dzsang ellen jukóval jutott tovább, ezt a sokat érő pontot is a hosszabbításban csikarta ki. A délutáni programban következhetett a bronzmérkőzés a kétszeres kontinensbajnok brazil Pereira ellen. Legutóbb nyolc esztendővel ezelőtt, 2017-ben találkoztak a felek, akkor Réka nyert, de ezúttal a brazil ünnepelhetett, földharcban nyerte meg a bronzcsatát, Pupp Réka így az ötödik helyen végzett.
Vasárnap egyetlen judósunk sikeréért szurkolhattunk, a Ceglédi VSE fiatalja, Vég Zsombor vállsérülése miatt szeptember óta nem szerepelhetett a nemzetközi porondon. Nos, a nagy visszatérést mindjárt egy gyors győzelemmel ünnepelhette: a mongol Bayartsengel ellen másodpercek alatt ippont érő dobást mutatott be. A negyeddöntőben az orosz Szangarijevnek sikerült kétszer is eldobnia Vég Zsombort, így a vigaszágon következhetett a folytatás. A libanoni színekben versenyző, de orosz származású Sagaipov hamar előnybe került, s bár a magyar judós többször is közel állt a fordításhoz, a hajrában a libanonié lett a döntő csapás, így Vég Zsombor a hetedik helyen végzett.
A többi indulónk ezúttal nem járt túl sok szerencsével, hetük közül csak Pongrácz Bence (66 kg, VS Dunakeszi) tudott egy mérkőzést nyerni, Feczkó Csanád (60 kg, Nippon Sport JC), Andrási Márton (60 kg, Mogyi-Bajai JC), Gombás Bálint (66 kg, UTE), Szegedi Dániel (73 kg, Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola), Szabó Áron (73 kg, Ippon Judo Tatabánya) és Tóth Botond (81 kg, MTK Budapest) is egy vereséggel búcsúzott a kazah Grand Slam-tornától.
Az IJF World Tour most lélegzetvételnyi szünetet tart, s egy hónap múlva Budapesten folytatódik, június 13-án rajtol az OTP Bank Judo Világbajnokság a Papp László Sportarénában.

Jégkorong. A férfi válogatott két nehéz ellenfél ellen kezdte meg a dán-svéd közös rendezésű világbajnokságot. Az első ellenfél az NHL-játékosokat felsorokoztató és mindig komoly játékerőt képviselő német válogatott volt. Az első gólig a 11. percig kellett várni, amelyet az első harmadban még egy német találat követett. A második és harmadik 20 percben is két-két góllal vették be a németek a magyar hálót. A magyarok Ortenszky passza után Ambrus Gergő tűpontos lövésével vették be a német hálót. Bár voltak kiváló periódusai a magyar csapatnak, de összeségében jobbnak bizonyult Németország válogatottja, mely 6-1-es győzelmet ünnepelhetett.
Finoman fogalmazva sem a magyarok számítottak esélyesnek vasárnap az Egyesült Államok elleni találkozón. A játékidő 60 perce is ezt igazolta, hiszem az amerikaiak minden harmadban kétszer rámolták be a korongot a magyar hálóba, és magabiztosan győztek 6-0 arányban.
A bennmaradás céljával elutazó magyarok kedden 20.20 órakor a kazahok ellen folytatják a tornát, a papírforma alapján először lesz reális esélyük a pontszerzésre. Csütörtökön a címvédő cseh, pénteken a házigazda dán, jövő vasárnap a legutóbbi vb-n ezüstérmes svájci, majd a május 19-i csoportzáráson a norvég gárda lesz az ellenfél. A nyolcas utolsó helyezettje kiesik, és jövőre a divízió I/A-ban szerepel, míg az első négy a negyeddöntőbe jut.