Ünnepélyes keretek között átadták május 15-én az Országos Sportegészségügyi Intézet (OSEI, korábbi nevén Sportkórház) megújult egységeit.
Az OSEI megújult egységeit Soós Ágnes, a létesítmény főigazgató-főorvosa, a MOB közgyűlésének tagja mutatta be a sajtó képviselőinek, s elmondta, az épületben négy szinten összesen több mint 7000 négyzetméter újult meg, ez pedig érinti a teljes járóbeteg és sportorvosi ellátást is. Felhívta a figyelmet arra, hogy az intézet a teljes „körforgásban” részt vesz, hiszen a sportolók itt kapják meg a versenyzéshez szükséges engedélyüket, sérülés esetén pedig ide térnek vissza, ahol a vizsgálatok és a megfelelő kezelés után a rehabilitációt is el tudják végezni, majd a kontroll után itt kapják meg a „zöld jelzést”, hogy visszatérhessenek a sportoláshoz. Soós Ágnes kiemelte, hogy mindezek mellett a sportorvosi oktatás és képzés is itt történik, a megújult létesítményben ugyanis minden infrastruktúra rendelkezésre áll ehhez.
Az eseményen felolvasták Orbán Viktor köszöntő levelét, amelyben a miniszterelnök úgy fogalmazott, elfogult a Sportkórházzal kapcsolatban. „Egyrészt azért, mert minden, a magyar sportolókat segítő intézmény közel áll a szívemhez, másrészt azért, mert több alkalommal is személyesen tapasztalhattam meg az itt dolgozók profizmusát. Ezek alapján teljes magabiztossággal jelenthetem, hogy sportolóink a legjobb kezekben vannak Önöknél.”
Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár azt hangsúlyozta, hogy az OSEI megújult egységeiben „immár minden lehetőség rendelkezésre áll a teljes sportvertikum és minden olyan honfitárs számára, aki egészségi problémával látogat el ide”. „Nekünk az a feladatunk és a célunk, hogy minden lehetőséget a lehető legmagasabb szinten biztosítsunk a sportolóknak, beleértve azt a 350 versenyzőt, aki bekerült az LA10 programba, és akitől azt várjuk, hogy méltó módon képviselje hazánkat a 2026-as téli és a 2028-as nyári olimpián. Meggyőződésünk, hogy most a sportegészségügyi szektorban olyan támaszt tudunk adni, ami semmit sem nélkülöz” – jelentette ki.
Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság tiszteletbeli elnöke azt emelte ki, hogy manapság a sportban már az edzéseken is az emberi teljesítőképesség határát kell súrolniuk a versenyzőknek. „Márpedig ez sérüléssel jár, a sportolók pedig a lehető legnehezebb betegek, hiszen úgy jönnek be ide, hogy mielőbbi, sőt, azonnali megoldást akarnak, rehabilitációra pedig nincs idejük, mert hamarosan újabb verseny van, amelyen indulni akarnak” – mondta. Hangsúlyozta, hogy a magyar kormány 15 évvel ezelőtt nyilvánította stratégiai ágazattá a sportot, és szembe kellett néznie a sportlétesítmények, valamint a Testnevelési Egyetem és a Sportkórház akkori állapotával. „Fantasztikus, ami azóta történt” – jelentette ki.
Az eseményen részt vett többek mellett Fábián László, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára is.
(Fotó: Schmidt Ádám Facebook-oldala)