A Magyar Olimpiai Bizottság elnöksége elfogadta a Buenos Aires-i ifjúsági olimpiára utazó magyar delegáció összetételét, döntött új bizottságvezetők megválasztásáról és csapatvezetők kijelöléséről. A testület tárgyalta a BOM-mal közös együttműködést, valamint elfogadta az Európai Olimpiai Bizottság legjobb ifi sportoló elismerésére vonatkozó jelölést.
A grémiumot Kulcsár Krisztián az előző megbeszélés óta eltelt időszak aktualitásairól tájékoztatta. Gratulált a győri ifjúsági atlétikai Európa-bajnokság szervezéséhez, eredményeihez, az ott szerzett ifjúsági olimpiai kvótákhoz; a kajak-kenu és vívó vb eredményeihez, a vitorlás világbajnokságon szerzett két tokiói kvótához és eredményekhez, az úszó és torna Eb, továbbá a korosztályos kézilabda-események magyar sikereihez. Beszélt a közelgő Buenos Aires-i ifjúsági olimpia és a ’68-as mexikói játékok 50 éves jubileumi emléktúrájának előkészületeiről is.
A MOB elnöke a sportdiplomáciai vonatkozások közt kitért a magyar delegáció tokiói látogatására, a Cseh Olimpiai Bizottsággal kötött együttműködésre, a Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség vezetőinek budapesti, 2019-es vb-vel kapcsolatos látogatására és Thomas Bach NOB-elnök budapesti birkózó vb-n való részvételére. Elmondta, a 2022-es pekingi téli olimpián a nemek közti egyenlőség jegyében több sportágban is vegyes csapatversenyeket hirdetnek, továbbá beszámolt arról is, hogy a szöuli olimpia 30. évfordulója alkalmából kisebb küldöttség utazik a ’88-as nyári játékok helyszínére.
Kulcsár Krisztián a sportszakmai aktualitások közt kifejtette, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság sportolói karrierprogramjának (IOC ACP) magyar részről az olimpiai bajnok öttusázó Mizsér Attila lett az oktatója; tájékoztatást adott a Scitec-kel közös további együttműködésről. Beszámolt, hogy napirenden van a sporttörvény módosítása, melyhez a MOB szakmai javaslatokat tesz; az ötkarikás szervezet jogi és etikai bizottsága javaslatára a korábbiakhoz képest jóval átfogóbb módosítási szakasznak kellene következnie.
A sportvezető megemlékezett az olimpiai mozgalom közelmúltban elhunyt személyiségeiről: Tábori László atlétáról, dr. Takács Ferenc egyetemi tanárról, Vad Dezső újságíróról és a kajakozó Fábián Lászlóról.
A MOB elnöksége elfogadta a Buenos Aires-i ifjúsági olimpiára utazó magyar csapat és delegáció összetételére vonatkozó javaslatot. A szervezet közgyűlése május 26-án döntött a részvételről, valamint a Magyar Csapat és küldöttség összetételéről, de az még az úgynevezett „long list”-et tartalmazta.
Jóváhagyták a Nemzetközi Olimpiai Bizottság „Tokyo 2020” olimpiai ösztöndíjára felterjesztett, szempontrendszer alapján a sportági szakszövetségek által javasolt sportolók személyét. A NOB a korábbiakhoz hasonlóan ösztöndíjjal segíti az olimpiára készülő versenyzőket; előreláthatólag 20 magyar sportoló vehet részt a programban.
A testület Fábián Lászlót, a MOB sportigazgatóját nevezte ki a 2019-es ANOC Strand Világjátékokon (World Beach Games), Dósa Viktóriát pedig a Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF) részt vevő Magyar Csapat vezetőjének.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma dr. Lengyel Györgyi helyett dr. Bathó Ferencet, a MOB Gazdasági Bizottságának elnökét delegálta az ötkarikás szervezet felügyelő bizottságába. Mivel a MOB alapszabálya szerint a felügyelő bizottság tagja a MOB-ban más tisztséget nem viselhet, szükségessé vált a gazdasági bizottság új elnökének kinevezése. A tisztet a bizottság korábbi tagja, Szalay Ferenc tölti be. A sport- és városvezető NB I-es kosárlabdázó volt, korábban az Országgyűlés Sport- és turizmusbizottságának elnöke; ma Szolnok Megyei Jogú Város polgármestere, a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének elnöke.
Ádámfi Attilát nevezték ki a MOB Nemzetközi Kapcsolatok és Sportdiplomáciai Bizottsága elnökének, miután megnövekedett feladatai miatt Gyulai Márton lemondott tisztségéről. A sportdiplomata 2001-től a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség munkatársa, jelenleg főigazgatója; a Magyar Bandy Szövetség elnöke és a nemzetközi szervezet alelnöke.
Elfogadták Késely Ajna jelölését az Európai Olimpiai Bizottság „Az év legsikeresebb európai ifjúsági sportolója” díjára, miután a szervezet 8. alkalommal is kiírta a „Piotr Nurowski Best Young European Athlete Prize – Summer” pályázatot. A 2001-es születésű Késely Ajna a glasgow-i felnőtt úszó Európa-bajnokságon 2 ezüst- és 1 bronzérmet, a helsinki junior úszó Eb-n 5 arany-, 1 ezüst- és 2 bronzérmet nyert. Emlékeztetőül: a tavalyi díjazás során Nagy Réka úszó második lett.
A grémium döntött a Halhatatlan Magyar Sportolók Egyesületének támogatásáról. Az egyesület összefogja és népszerűsíti a magyar olimpiai mozgalom kiemelkedő alakjait, ápolja az olimpiai hagyományokat.
Elfogadták a birkózás, öttusa, torna, úszás, vitorlázás és vívás sportágak 11 eseményének eredményei alapján a szövetségek által eredményességi támogatásra felterjesztett állami jutalmakra vonatkozó felosztási javaslatokat is.
A napirendi pontok közt szerepelt a MOB és a „BOM a Magyar Sportért” Közhasznú Alapítvány kettős karrierprogramjában való együttműködés is, a MOB Életút Program és a BOM Alapítvány tanulmányi ösztöndíjprogramjának összevonása; ehhez felszólalt Szalay-Berzeviczy Attila BOM-elnök, MOB-elnöki tanácsadó is. A program fő célja megfelelő anyagi feltételek biztosítása az olimpiára készülő és egyidejűleg tanulmányokat folytató sportolók számára, annak érdekében, hogy tanulmányaikkal megszerzett képesítéssel a sportolói karrierjük befejezése utáni civil életútjuk előkészített legyen.
(MOB, fotó: MOB/Szalmás Péter)