A 16, kiemelet sportágfejlesztésben részesülő sportág konzultációs sorozatának újabb szereplőjeként a judósok látogattak a MOB székházába. A sportágban jelentős eredmény mutatkozik többek közt a létszámfejlesztés, az eszközbeszerzés és szakemberképzés terén.
A sportággal kapcsolatos fejlesztésekről Nagy György főtitkár és Nagy András sportigazgató adott tájékoztatást.
A megbeszélésen elhangzott, a kiemelt sportágfejlesztés új távlatokat nyitott, új lendületet adott a hazai judósportnak, annak teljes keresztmetszetét lefedve. Olyan területek is fejlesztési lehetőségek elé állhatnak, amelyek az eddigi forráshiány miatt nagyon kevés figyelmet kaptak.
Az államilag finanszírozott, regionális vezetőkkel irányított megyei edzőrendszer keretében 50 edzőt sikerül foglalkoztatni, közülük 6-an a fogyatékkal élő sportolókkal foglalkoznak.
Elindult a testnevelő tanárok cselgáncsképzése, abban bízva, hogy a kerettanterv kötelező küzdősport és önvédelem óraszámának keretén belül egyre több gyermek ismerkedhet meg a sportággal, annak sokoldalúan fejlesztő hatásával.
Jelentős segítséget jelent a négy projektet is érintő tatamibeszerzés, mely minőségi létszámfejlesztést generál.
Az ingatlanfejlesztés körében az egyik legjelentősebb beruházás a ceglédi judocsarnok megépítése, de e mellett a stratégiailag legfontosabb létesítmények felújítására is lehetőség nyílik, ami a közös edzések mellett a versenyhelyszínek színvonalának javulását is eredményezi.
A szövetség minden eddiginél nagyobb, jelentősebb edző- és bírótovábbképzésről adott hangot: a tatai edzőtáborban 150 szakember részvétele mellett rendeztek kétnapos fórumot. A jövőt érintő tervek közt a továbbképzések és az azon résztvevők számának növelése is szerepel.
Fontos eredmény, hogy a műhelytámogatás olyan kis klubokhoz is eljutott, amelyek korábban szövetségi támogatásban, forráshiány miatt nem részesülhettek. A szövetség célja, hogy a 2020-ig tartó sportágfejlesztés időszakában a judo sportág ismerete minden járásba eljusson.
(MOB/VF)