Még az oly sokat látott Varjú Vilmos Olimpiai Baráti Körnek is csak ritkán adatik meg, hogy egy sportágban a világ legjobbjának megválasztott sportolót lássa vendégül. Október 2-án azonban pont ez történt: az idei első őszi rendezvényükön ugyanis nem más, mint a 2018-as esztendő legjobb kötöttfogású birkózója volt a vendégük Bácsi Péter személyében.
Az Erzsébetligeti Színház Harmónia termében megrendezett eseményre szerencsére most is sokan voltak kíváncsiak, így első pillanattól kezdve jó hangulatban telt a rendezvény. Bácsi Péter az első blokkban a közelmúltban megrendezett kazahsztáni olimpiai kvalifikációs világbajnokságot értékelte, melyen, mint a hazai szövetség szakmai igazgatója vett részt. Elmondása szerint az olimpiai helyekért folyó küzdelemben most sokkal jobban állunk, mint ahol az elmúlt ötkarikás ciklusok hasonló szakaszában tartottunk, a Nur-Szultanban szerzett négy kvótával és négy éremmel maximálisan elégedettek lehetünk. Bácsi Péter szerint Tokióban akár 6-7 birkózóval is képviseltethetjük majd magunkat.
A program további részében már a Fradi birkózójának pályafutása volt a téma. Péter mesélt a kezdetekről, a gyáli birkózóéletről, majd részletesen kitért a világversenyeken elért eredményeire. A közönség pedig egy alkalmi tárlatvezetésen is részt vehetett: Péter ugyanis mind a négy világ- és Európa-bajnoki aranyérmét, illetve mindkét vébéövét elhozta és megmutatta. A 82 kg-ban birkózó sportoló elmondta, a 2018-as hazai rendezésű világbajnokság pályafutása csúcspontja volt, melyet családja, barátai és a magyar közönség előtt sikerült megnyernie, ezzel pedig a koronát is feltehette pályafutására. Mint mondta, 36 évesen bölcs döntést hozott, amikor bejelentette a visszavonulását.
Bácsi Péter szűkebb hazájában, Gyálon a közéletbe is belekóstolt már, az előző ciklusban önkormányzati képviselőként vezette a helyi Ifjúsági és Sport Bizottságot, és, mint mondta, október 13 után annak ellenére is szeretné folytatni ezt a munkát, hogy már megtapasztalta, a közélet nem éppen arról a sportszerű és férfias küzdelemről szól, amit ő a birkózószőnyegen megszokott.
(MOA/Riersch Tamás, fotó: MOB/Szalmás Péter)