Öt magyar a tízben a tiszaújvárosi triatlon-világkupán. Guzi Blanka bronzérmes az öttusa-világkupa fináléjában. A férfi röplabda-válogatott ezüstérmes lett az Európa-liga ezüst diviziójában. Klekner Hanga országos csúcsot ugrott rúddal Athénban. Három magyar érdekeltségű teniszduó még versenyben van Wimblendonban. A tollaslabdázó Sándorházi Vivien az első körben búcsúzott a kanadai nyílt bajnokságon.

Triatlon. A 26. alkalommal kiírt tiszaújvárosi triatlon-világkupa férfi döntőjében a sprint távú viadal első számát, a 750 méteres úszást követően Dévay Márk szállt ki először a vízből, Kropkó Márton és Lehmann Csongor pedig három másodperccel követte őt. A magyar hármashoz a francia Igor Dupuis csatlakozott a 20 kilométeres kerékpározás megkezdésekor. A nyolckörös etap ötödik körének végén a kvartett már 36 másodperccel vezetett, majd még tovább növelte előnyét a 24 tagú üldözőboly előtt. Az öt kilométeres futás elején aztán az elmúlt négy évben a tiszaújvárosi Európa-kupát, Prémium Európa-kupát, illetve a 2023-as és 2024-es világkupát is megnyerő – tiszaújvárosi – Lehmann Csongor robbantott, társai nem tudták vele tartani a lépést és végül komoly, 20 másodperces előnnyel ért célba a második Dupuis előtt. A bronzérmet Dévay Márk szerezte meg, míg Kropkó Márton a negyedik helyen futott be. Az üldözők közül a tokiói olimpián hetedik Bicsák Bence volt a leggyorsabb, aki így az ötödik helyen ért célba. A 10. helyen végzett Kiss Gergely közel 2 perc hátránnyal a győztes mögött. A nők versenyét a mix váltóval olimpiai bajnok német Lisa Tertsch nyerte meg. A két magyar, Peszleg Dominika a 19., míg Sarcia Borbála a 29. helyen végzett.

Öttusa. A kairói, budapesti és pazardzsiki világkupaforduló után az egyiptomi Alexandriában már a sorozat döntőjében találkoztak a világ legjobb öttusázói. Vasárnap először a nők 18-as fináléját rendezték meg, ahova mindkét magyar női versenyző magabiztosan jutott be a pénteki elődöntőből. Az olimpiai negyedik, egyéniben világbajnoki ezüstérmes Guzi Blanka csoportjában a második helyet megszerezve, a tavaly csapatban világbajnok, az elmúlt héten a székesfehérvári junior vb-n negyedik helyezett Bauer Blanka pedig csoport-harmadikként lett a finálé résztvevője. Az olimpiai bajnok Gulyás Michelle is jogot szerzett a vk-döntőn való részvételre, de kézsérülése és műtétje miatt hiányzott a mezőnyből.
A kora délelőtt szabadtéren rendezett vívásban egyik magyar sem jutott a nyolc közé, aztán az akadálypályán (OCR) Guzi inkább a biztonságra törekedett, és ha nem is remek idővel, de hibátlanul teljesített. Bauer viszont a fekvő-lengő létráknál hibázott, a leugrásnál visszalépett, így újra kellett kezdenie a pályát, ami jelentős időveszteséget jelentett számára. A szám specialistája, világcsúcstartója és győztese, a 14 éves egyiptomi Farida Halil 29.20 másodperc, míg a 26 éves Guzi 39.90 mp alatt teljesítette a feladatot. A szabadtéren felállított mobilmedencében Guzi nagy hajrával, remek idővel (2:15.12 perc) megszerezte a harmadik helyet a 200 méteres úszásban, Bauer 2:19.01-es ideje a 11. helyre volt elég. A záró kombinált számnak, a négy lövészettel megszakított 5×600 méteres futásnak Guzi a hatodik, míg Bauer a 17. helyen vágott neki. Guzi az első sorozat lövészetben még hibázott, de a második szenzációsan sikerült neki, magára talált, és az utolsó 600 méteres futásra már negyedikként jött ki a lőállásból. A DVTK versenyzője hatalmas futással, a számot megnyerve (11:14.69) megszerezte a bronzérmet. Bauer Blanka is javított pozícióján, végül a 15. helyen ért célba. A zárószám gyakorlatilag az egyiptomi Farida Halil magánszámává vált, hamar ellépett a mezőnytől, és a múlt heti székesfehérvári junior világbajnoki győzelme után a világkupadöntőt is megnyerte, és az idényben minden versenyén a dobogón állhatott.
A nők fináléját a férfiak követték. Magyar színekben a kairói és a budapesti fordulóban ezüstérmes Koleszár, valamint az U24-es Európa-bajnok Gáll indult, illetve világbajnoki címvédőként a tavalyi vk-döntő győztese, Bőhm Csaba is szerepelhetett volna, de még nem tudta vállalni az indulást. A finálé vívását 29 fokos melegben rendezték, Gáll elvesztette első asszóját, nem jutott a 16 közé, Koleszár viszont sorra győzött, eljutott a fináléig, ahol a francia Mourcia akadályozta meg abban, hogy megnyerje a számot. Az akadálypályán (OCR) Koleszár végigszáguldott, harmadik lett (26.05 mp), míg Gáll 31.70-es ideje a 9. helyhez volt elég. A 200 m úszásban az első futamban szereplő Gáll András megnyerte futamát (2:02.06), a számban ez volt a negyedik legjobb eredmény, az utolsó futamban szereplő Koleszár ideje (2:07.83) a kilencedik helyhez volt elég, ugyanakkor így is az első helyen állt a záró kombinált szám előtt. A négy lövészettel megszakított 5×600 méteres futásnak Koleszár 9 másodperces előnnyel vágott neki az élről, de sűrű volt az élmezőny, Gáll a 12. helyről rajtolt (854). A második lövészet után négyes bolyban jött ki a lőállásból Koleszár, majd a harmadikra már ötödikként állt be. Gáll közben faragott a hátrányából, jött előre. Az utolsó lövészetre Koleszár Mihály visszacsúszott s végül a nyolcadik helyen dért célba, míg mások mellett Gáll – a negyedik legjobb kombinált számos idejének (10:12.50) következtében – megelőzte őt és a hatodik lett. A világkupa-döntőt a legjobb kombinált-eredménnyel (10:00.33) az egy hete a székesfehérvári junior világbajnokságon is győztes egyiptomi Mutaz Mohamed nyerte meg.

Röplabda. A magyar és a svéd válogatott kilenc napon belül harmadszor találkozott, hiszen múlt szombaton az alapszakaszban is összecsaptak egymással. A két mérkőzésen a magyarok mindössze egy szettet tudtak nyerni, így hatalmas bravúrra volt szükségük ahhoz, hogy kiharcolják az aranyszettet: ehhez 3-0-s vagy 3-1-es diadalt kellett aratniuk.
A találkozó több magyar hibával – elrontott nyitásokkal és támadásokkal – indult, így az ifjabb Nagy Péter irányította csapat hátránya az időnként bravúros megoldások ellenére is hamar öt pontra nőtt. Boldizsár Péter szerváival átmenetileg sikerült közelebb zárkózni, de összességében a svédek stabilabban röplabdáztak és megérdemelten kerültek egy szettre az aranyéremtől. A második felvonást az utolsó szalmaszálba belekapaszkodó magyarok kezdték jobban, s bár egy ízben a svédek is vezettek, a magyarok Varga Péter, valamint a csereként beállt Péter Benedek precíz támadójátékával irányítottak. A nemzeti csapat tagjai sokkal határozottabban szerváltak, mint korábban, Keen Cameron ebből jól szervezte a játékot, a támadók pedig a svéd sáncot okosan használva hatékonyak tudtak lenni, így egyenlítettek. A harmadik szettre is lendületben maradtak Horváth Kristófék, akik 13-8-ig magabiztosan vezettek. Ezt követően becsúszott néhány hiba a magyarok alapjátékába, ezt a svédek kihasználták és egyenlítettek. A vezetést azonban nem tudták átvenni, de amikor a magyarok két „ajtó-ablak” helyzetet is elrontottak, a hajrára fordulva már hazai „fórt” mutatott az eredményjelző. A magyar válogatott azonban nem adta fel, 23-22-ről fordított, és a hosszú labdamenetekkel tarkított, a videóbíró hiánya miatt több reklamálást is hozó végjátékban Péter Benedek bravúros megoldásaival ötödik játszmalabdáját – épp az ő ászával – értékesítette. A negyedik etapban a svédek sáncmunkája is feljavult, így 108 perc után ünnepelhették az aranyérmet. A vendégek a tét nélküli ötödik szettben sem adták fel, és negyedik mérkőzéslabdájukból lezárták a 130 perces találkozót, elvéve a svédek veretlenségét. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a csapatkapitány Horváth Kristóf volt, aki 24 pontot szerzett, Péter Benedek 21, Varga Péter pedig 19 pontig jutott.
A nemzeti együttes a 2021-es bronz- és a 2023-as ezüstérem után harmadszor állhatott dobogóra a második vonalnak számító ezüst divízióban. A győztes svédek az aranyérem mellett 40 ezer euróval gazdagodtak és jövőre az elitnek számító arany divízióban indulhatnak, míg a második helyen záró magyar válogatott 25 ezer eurót kap.

Atlétika. Klekner Hanga 4,58 méterre javította vasárnap a női rúdugrás országos csúcsát az Athénban rendezett ezüst kategóriás nemzetközi versenyen. A magyar szövetség híre szerint a debreceni atléta a hagyományos utcai ugróviadalon első próbálkozására átjutott a 4,58-as magasságon, amivel egy centit javított saját, tavaly júniusban felállított nemzeti rekordján. A múlt héten a madridi csapat Európa-bajnokságon 4,30 métert ugró Klekner – aki 800 méteren is rajthoz állt a spanyol fővárosban – a görög fővárosban elért rekordja után elégedetten nyilatkozott a szövetség weboldalának.
„Nagyon szuper verseny volt, Madridhoz hasonlóan meleg, de a jó forma már ott is érezhető volt, csak nem jöttek úgy ki a dolgok” – nyilatkozta Molnár Krisztina tanítványa. „Ma magamért versenyeztem, hogy újra visszajöjjenek az élvezetes és magabiztos ugrásaim. Tavaly is szuper volt a hangulat, most is kitettek magukért. Szóval minden adott volt a jó eredményhez.”

Tenisz. Babos Tímea és a horvát Mate Pavic vegyes párosa negyeddöntőbe jutott a wimbledoni tenisztornán. A nyolcadik helyen kiemelt kettős a vasárnapi nyolcaddöntőben a Maia Lumsden, David Stevenson brit duót győzte le két játszmában, kereken egy óra alatt. Babosékra a nyolc között az amerikai Jackson Withrow és az orosz Irina Hromacsova vár, utóbbi a nőknél Stollár Fanny párostársa.
A 13. helyen kiemelt Stollár Fanny, Irina Hromacsjova magyar, orosz duó az Anastasia Detiuc, Irina Simanovic cseh, fehérorosz kettőst győzte le két szoros szettben, 1 óra 24 perces mérkőzésen, és jutott be a harmadik fordulóba. Ellenfelük a másodikként kiemelt Dabrowski, Routliffe kanadai, új-zélandi duó lesz.
Babos Tímea, Luisa Stefanival az oldalán női párosban is versenyben van még, ahol a nyolcaddöntősben a Magda Linette, Bernarda Pera lengyel, amerikai kettős lesz a riválisuk a legjobb 16 között.

Tollaslabda. Sándorházi Vivien az első körben kiesett a kanadai nyílt bajnokságon. Az esemény honlapja szerint a világranglistán 81. magyar játékos a rangsorban 22. vietnámi Thuy Linh Nguyennel csapott össze, akitől mindkét eddigi találkozójukon kikapott. A mérkőzést Nguyen kezdte jobban, már 6-3-ra is vezetett, innen azonban Sándorházi még egyenlíteni tudott. A folytatásban aztán a 27 éves vietnámi tollaslabdázó ellépett és végül 21-12-re megnyerte a nyitószettet.
A második játszmát az Európa-bajnoki bronzérmes Sándorházi jól kezdte, többször is egy-két pontos előnyben volt, de az ázsiai játékos 10-10-nél utolérte, majd sorra nyerte a pontokat és végül 21-14-es részsikerrel lezárta a találkozót és bejutott a legjobb 16 közé.