A Gyöngyösön megrendezésre került Fiú Nemzetközi Ifjúsági torna magas szintű küzdelmeket hozott, jó mérkőzésekkel, látványos labdamenetekkel, gyakran feszültségtől sem mentesen zajlódtak az események.
A Magyar Fiú Ifjúsági Válogatott a torna hetében már Gyöngyösre tette át székhelyét Izsákról, s a heti edzéseket az embert próbáló hőségben a Berze Nagy János Gimnázium kiváló minőségű sportcsarnokában végezték. A tartalmas programba sok minden belefért: edzőmeccs a Gyöngyösi Röplabda SE-vel, strandlátogatás, a város legjobb hamburgereséhez történő meghívás, esti ping-pong csaták (örökös bajnok: Gulyás Ferenc, másodedző), de persze a fő cél, a hétvégi tornára való felkészülés játszotta a főszerepet.
A torna szervezői számára sem telt unalmasan a hét, hiszen a hét elején az eseményre 1 hónappal korábban meghívott Horvát válogatott lemondta a részvételt (edzőjük felmondott), s az Algériai válogatott vízuma sem volt rendben. Bár minden szálat megmozgattunk, a Horvát csapat helyett ilyen rovid idő alatt nem lehetett partner találni, s péntekre az is eldőlt, hogy Afrikai barátaink sem tudnak elutazni hozzánk. Az utóbbi azért fájó különösen, mert a Magyar külügyi szervek, elsősorban a Bevándorlási Hivatal - aki nem adta ki időben az engedélyt – miatt hiúsult meg az utazás.
Szerencsére a szlovák és a cseh csapat érkezése nem forgott veszélyben, s a Magyar szakvezetés úgy döntött, hogy két felé veszi a csapatot, s néhány játékossal kiegészíti a kereteket, s Magyar A és Magyar B válogatottként indulnak a tornán, így biztosítva a megfelelő lebonyolítást és a kellő számú mérkőzést mindenkinek.
A Gyöngyösi Városi Sportcsarnok impozáns küzdőterén a nyitómérkőzésen a Szlovák válogatott a Magyar B kerettel csatázott, s a fiatalok teljesítményére nem lehetett panasz, hisz megnehezítették északi szomszédaink dolgát.
Magyarország B – Szlovákia 0-3 (-21,-21,-21)
A 2. mérkőzés előtt került sor a torna hivatalos meghívójára, melyen dr. Réthy Béla, Gyöngyös város alpolgármastere és Tóth Tamás a Magyar Röplabda Szövetség Elnöke mondott beszédet.
A nyitónap második találkozóján a Magyar A csapat fogadta a Cseh válogatottat. Az első játszmában 17-17-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a Magyar csapat ezután villámrajtott vet, a szó legszorosabb értelmében, hisz 19-17-es állásnál villámcsapás következtében elment a világítás a csarnokban. A kényszerszünet alatt kicsit lehűltek a forró fejek, s a folytatásban szinte csak egy csapat volt a pályán.
Magyarország A – Csehország 3-0 (20,14,15)
A küzdelmek szombaton a torna második napján is tovább folytatódtak. Délelőtt előbb a Csehek mérkőztek meg a Szlovákokkal egy kiélezett mérkőzésen, majd a két Magyar keret esett egymásnak.
Magyarország A – Magyarország B 3-0 (15,21,20)
Csehország – Szlovákia 1-3 (22, -15, -23,-16)
Ezzel a két eredménnyel eldőltek a másnapi helyosztók párosításai, melyek előmeccseként, a sorsolás következtében, a délután folyamán a másnapi mérkőzéseknek megfelelő párosításban játszottak a csapatok.
A Magyar B csapat csehek elleni meccsére mindent lehetett mondani, csak azt nem, hogy sima mérkőzés volt. A srácok nagyot küzdve tették kétesélyessé a mérkőzést, s épp hogy nem tudták kiharcolni a döntő szettet.
Magyarország B – Csehország 1-3 (-16,21,-18,-23)
Az A csapat Szlovákok elleni meccse is izgalmasan alakult, de a végjátékokat rendre uralni tudtuk, így a körmérkőzéses szakaszt szettveszteség nélkül nyerte a csapat.
Magyarország A - Szlovákia 3-0 (23,20,20)
A torna zárónapján a helyosztó következtek, sorban előbb a Magyar B válogatott játszott a Cseh válogatott ellen. Álmosan kezdtek a fiúk, az első szettben a Magyar szakvezetés 14-2-nél kikéri 2. idejét is. Sajnos a végére sem sikerült megújulni, így a nyitószettet 25-7 arányban elvesztették a fiúk. A második szett jobban indult, 10-7-re, majd 16-12-re is mi vezettünk, de a Csehek 19-19-nél beérték a nagy hittel játszó Magyar fiatalokat. A végére azonban ismét előnyhöz jutottunk (23-20), s Krupánszki Olivér támadása szettgyőzelmet jelentett (25-21).
A harmadik szett Cseh előnnyel indult, de 16-14-nél már mi voltunk fölényben. A végjáték izgalmasnak ígérkezett, hisz 18-18-nál újra egyenlő volt az állás. Ezt követően azonban a fiúk felhúzták a Magyar Nagy Falat (Török, Krupánszki, Kholmann), s hiába volt minden erőfeszítés Cseh részről, ez a szett is a miénk lett. (25-22)
A 4. játszmára feladót és átlót cserélő Csehek előbb cask futottak az eredmény után (5-1), majd szépen feljöttek (8-7). Ezzel azonban a maradék energiájuk is elszállt, s a Magyr fiatalok ellenállhatatlanul kezdtek játszani. Előbb 11-7-re szökünk meg, majd a már említett “kőműves” trió gyorsan mattolja a Cseh támadásokat (21-15). A végén a szinte önkívületben játszó Cseh csapatkapitány, a 2,03 méter magas Rychecky kap sárgát átkiabálásért, pontot szerezve ezzel nekünk, majd ezután ő maga nem megy a nyitóhelyre, s így állásrendi hiba miatt jár pont a Magyar csapatnak, majd a végső pontot, s a győzelmet is megszerezzük (25-21)
Magyarország B – Csehország 3-1 (-7,21,22,21)
A döntő mérkőzésre több érdeklődő is kilátogatott, hangulatos szurkolással bíztatva a fiúkat, akik a B csapat sikerén felbuzdulva vetették bele magukat a küzdelembe.
A Gyöngyösi Nemzetközi Fiú Ifjúsági torna egyetlen ötszettes meccsének döntő játszmáját a Szlovák válogatott kezdte, s ha már elkezdték, szakítva a hagyományokkal, előnyhöz is jutottak (4-1). Ezután nagyon felpörögtek az események. Először Sow köszön be egy szép center ütésből, majd a szlovákok rontanak, melyet még tetéz Pádár szögelése, s máris egyenlő (4-4). A folytatásban hatalmas csata alakult ki, nagyon színvonalas, támadó játékot játszott minkét csapat, s nem tudták dűlőre vinni a dolgot (8-8). Elszakadásunkat az ellenféltől Pádár Krisztián mezőnyözése után Balla Szabolcs szép “lehúzása” indítja meg, majd Banai nyit egy ászt (11-8). Még egy feltámadása volt a Szlovák csapatnak, Krajcovic jó ütése után Sow Ábrahámot blokkolják, ez azonnali cselekvésre készteti a Magyar kapitányt (11-10). Az időkérés után hihetetlen akarattal tér vissza a csapat a pályára, s már nem engedi kezéből a meccset. Először a válogatott nehézbombázója, Pádár 3-mason kívülről vág rendet a Szlovák sorok között, majd az egész mérkőzésen bravúrt-bravúrra halmozó liberó Gebhardt Áron védekezése ér pontot és Szlovák időkérést (13-10). A sort liberónk testvére, Gephardt Norbert folytatja egy okos “blokk-out” ütéssel, majd egy hosszú labdamenet után már a győzelemnek örülhetünk (15-10)!
A Magyar A válogatott megérdemelten nyerte meg a tornát, végig kiemelkedő teljesítményt nyújtva, s a szoros végjátékban is jobban koncentrálva.
Magyarország A – Szlovákia 3-2 (13,-22,17,-23,10)