Életének 75. évében elhunyt Verebes József mesteredző, aki a nyolcvanas-kilencvenes években két időszakban is irányította az A-válogatottat, és edzője volt az olimpiai keretnek is.
A szakember halálhírét egykori pályaedzője, Bolla Péter erősítette meg az MTI-nek, majd a "Mágus"-ról a Magyar Labdarúgó Szövetség honlapja hosszú méltatást közölt.
Verebes József 1941. március 23-án, Budapesten született.
játékos-pályafutását a Bp. Kinizsiben (így nevezték akkor a Ferencvárost) kezdte 1952-ben, közel tíz esztendőn keresztül játszott a klub színeiben. Az 1961–1962-es idényben szerepelt az NB I-ben is. 1971-ig futballozott az Oroszlányi Bányász, BVSC, a Ganz-MÁVAG, a Budafok és a Középítők együttesében is. Visszavonulása után a 43. számú Állami Építőipari Vállalat sportszervezője lett.
Játékos pályafutását követően 1978-ban a Testnevelési Főiskolán szerzett edzői oklevelet, majd 1977 és 1978 között a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) játékvezető edzőjeként dolgozott. Kecskeméten, majd a Videoton vezetőedzőjeként dolgozott. 1981-ben szerződött Győrbe, ahol 1981 és 1986, illetve 1993 és 1994 között irányította a csapatot. 1986-ban az MTK-hoz került, ahol bajnoki címet ünnepelhetett.
Pályafutása csupán néhány mérkőzés erejéig bár, de a Vasasnál folytatódott (1995), majd dolgozott Diósgyőrben, a Szegedi AC-nél, a Videotonnál, Gödöllőn, a Pápai LC-nél, az Újbuda TC-nél és Nagytétényben is. 2011-ben a Győri ETO-nál kapott újabb feladatot, az öregfiúk csapatát irányíthatta. Emellett előadásokat tartott a Fehér Miklós Akadémián, részt vett az ETO utánpótlásedzőinek képzésében, illetve a tehetségek felkutatásában,
A válogatottat két időszakban irányította: 1987 januárjától augusztusig négy mérkőzésen két győzelem, egy döntetlen és egy vereség, majd 1993 szeptembere és 1994 júniusa között tíz mérkőzésen egy győzelem mellett két döntetlen és hét vereség volt a mérlege.
Verebes Józsefet 1982-ben az Év edzőjének választották, ugyanebben az esztendőben Pro Urbe-díjjal tüntették ki. 1987-ben kapta meg a mesteredzői fokozatot, 2007-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozatának kitüntetését vehette át.
Verebes József 2016. március 13-án, Budapesten, súlyos tüdőbetegségben hunyt el.
"Tizenöt éven keresztül dolgoztunk együtt, életem legszebb korszaka volt. Csodálatos edző volt, fantasztikus ember, akivel öröm volt együtt dolgozni, a barátom volt" - nyilatkozta Bolla Péter, egykori pályaedzője.
„Nagyon nehéz megszólalni… Amikor én rúgtam az „évszázad gólját”, ő volt a szövetségi kapitány. Óriási egyéniség volt, emlékszem, a lengyelek elleni mérkőzés félidejében mindenki lehajtotta a fejét, amire a mester azt mondta: Mi a baj? Kimentek, és öt gólt fogtok rúgni - és így is lett. Nem tudom megfogalmazni, mi volt az az erő, amivel hatott a játékosokra, hiszen olyan labdarúgókból csinált válogatott futballistákat, akiket másik csapatokban már leírtak" – mondta Détári Lajos az M4 Sport Góóól! című műsorában. Détári szerint Verebes nagyon sokat tudott a labdarúgásról és nagyon felkészült szakember volt.
Somogyi Zsolt szerint Verebes futball iránti szeretetet határtalan volt, őt nem érdekelte, ha egy harmadosztályú csapathoz hívták edzősködni, gondolkodás nélkül ment. Emellett önzetlenül segítette a fiatal, feltörekvő edzőket. „A Mágus volt az első, aki kitalálta, hogy a léleknek milyen szerepe van, a lélekre kell hatni, ha a játékosok lelkét tudod kezelni, akkor nyert ügyed van” - mondta.
(MTI-MLSZ-MOB, fotó: MTI/Matusz Károly)