Csernoviczki Éva sérülten hetedik

Európa-bajnoki bronzérmes Csernoviczki Éva!

2017. 04. 20.

A londoni olimpiai bronzérmes judós, Csernoviczki Éva a varsói Európa-bajnokság 48 kg-os versenyében bronzérmet nyert csütörtökön. A tatabányai judoka, Csernoviczki Csaba tanítványa tizedszer állhat kontinensviadal dobogóján.

A kétszeres Európa-bajnok, tavalyi ezüstérmes magyar sportoló a harmadik helyért kiírt mérkőzésen az Eb-harmadik ukrán Marina Csernyakkal csapott össze, ahol Éva vazari előnnyel nyerte meg a küzdelmet. Csernoviczki a 16 esztendős ifi világbajnok, junior Európa-bajnok ukrán Darija Bilogyidtól kapott ki az elődöntőben.

Csernoviczki Éva Eb-érem mérlege: 2 arany-, 4 ezüst-, és 4 bronzérem. Az Ippon Judo Tatabánya versenyzője varsóban - a judoinfo gyűjtése alapján - a magyar judosport 91. Európa-bajnoki érmét nyerte.

(MOB, fotó: MOB/Szalmás Péter)