Gál Józsefről, Magyarország első birkózó világbajnokáról nevezték el a ceglédi sportcsarnokot; a névadó ünnepséget pénteken tartották a Pest megyei településen, amely 2010-ben elnyerte a Birkózás Városa címet.
A 30 éve átadott Városi Sportcsarnok névadásáról márciusban döntött Cegléd képviselő-testülete: a vb-aranyérmes Gál József születésének 95., halálának 10. évfordulója alkalmából róla nevezik el az intézményt. Az ünnepség a jelenleg is zajló XVIII. Kossuth Toborzó rendezvénysorozat egyik fontos eseménye volt.
A város számos kiválóságot adott a sportágnak, a 23 ceglédi olimpikon közül 7 birkózó volt, legutóbb Lőrincz Tamás ezüstérmet nyert a tavalyi londoni olimpián.
Pénteken reggel sokan gyülekeztek Cegléden, a sportcsarnokban. A Kossuth Napok keretén belül ekkor volt a sportcsarnok névadó ünnepsége emléktábla avatással egybekötve. Magyar László és Ceglédi Sporttörténeti Bizottság javaslatára, a Városi Képviselőtestület egyetértésével Gál József birkózó olimpikonról, Magyarország első birkózó világbajnokáról, a Város Díszpolgáráról nevezték el a Ceglédi Sportcsarnokot. Ennek első állomásaként a sportcsarnok aulájában leleplezésre került a bajnok emléktáblája.
A leleplezés előtt Földi László polgármester köszöntötte a megjelenteket, majd a bajnok családjának képviseletében megjelent Nagy Istvánnal együtt leleplezték az emléktáblát. Ezután koszorút helyezett el a táblánál a polgármester, a család képviseletében Nagy István, a Ceglédi Sporttörténeti Bizottság nevében Magyar László, a Ceglédi VSE elnöke, a Magyar Olimpiai Akadémia képviseletében pedig Dr. Jakabházyné Mező Mária főtitkár és Győr Béla, a MOA Tanács tagja.
A névadó Gál József (1918-2003) Magyarország első birkózó világbajnoki címét nyerte 1950-ben. Cegléden született, és egész sportpályafutása a városhoz kötötte, a Ceglédi Vasutas Sportegyesület versenyedzője volt. A háború előtt és után 3-3 magyar bajnokságot nyert úgy, hogy közben hat éven át a fronton, majd hadifogságban volt. Cegléd sportéletét edzőként és sportvezetőként is segítette.
Ezután a résztvevők a Ceglédi Sporttörténeti Gyűjtemény Gubody úti épületében találkoztak. Itt Magyar László a gyűjtemény vezetője köszöntötte a megjelenteket, köztük külön a pár héten belül 98 éves Kürti Bélát, a város legendás tanárát és sportvezetőjét, aki a gyűjtemény egyik megálmodója és lelkes gyűjtője az első pillanattól kezdve. Az építés és a gyűjtés részleteinek ismertetése után Dr. Jakabházyné Mező Mária főtitkárasszony gratulált a MOA nevében a helyieknek a látottakhoz és a további munkájukhoz. Felkérésre Pásztor István, a város ismert kézilabda szakembere, a kézilabdás Pásztor testvérek (Zsófia és István) édesapja vágta át a képzeletbeli szalagot az új szárny előtt. A megjelenteket Magyar László kalauzolta végig az új szárnyon. A látottak alapján megállapítható, hogy egy nagyon szép és értékes gyűjteményt láthatnak a jövőben az idelátogatók. Mivel a gyűjtemény kezelői szívesen fogadnak minden felajánlást, nagy örömmel fogadták a Győr Béla által átadott, Misa (a világ legjobban ismert moszkvai olimpiai kabalája) gyűjteményét. Magyar László ígérte, hogy méltó helye lesz náluk a felajánlott egyedi gyűjteménynek.
Gratulálunk a ceglédi sportbarátainknak az emlékőrzésben végzett kiváló munkájukhoz!