Gercsák Szabina ifjúsági olimpiai bajnok!

2014. 08. 18.

Gercsák Szabina aranyérmet nyert a lány judósok 63 kg-os versenyében a nanjingi ifjúsági olimpián hétfő koradélután.

A 17 éves miskolci tehetség valósággal végigviharzott a mezőnyön, mind a négy mérkőzésén ipponnal diadalmaskodott.

A legjobb 16 között a zambiai Nokutula Bandát győzte le, a meccs röpke 19 másodperc alatt ért véget – akárcsak a kolumbiai Brigitte Carabali ellen a negyeddöntőben.

Az elődöntőben már jobban megszenvedett, bár szenvedésről beszélni némileg túlzásként hathat: 43 másodperc alatt végzett a holland Lisa Müllenberggel.

A döntőben igazi presztízscsata következett, a román Stefania Adelina Dobre volt az ellenfele, de ő sem tudott kifogni rajta, az aranymeccset is ipponnal fejezte be 3:12 perc után.

Gercsák Szabináé mellett még három magyar aranyérem született hétfő koradélutánig: Szilágyi Liliána és Grátz Benjámin úszásban, Esztergályos Patrik pedig párbajtőrben állhatott fel a dobogó legtetejére.

Gercsák magától is aranyérmet várt, illetve remélt előzetesen, ezt bizonyítja egy vele készített korábbi interjúnk, amelyet IDE kattintva érhet el.

Mentora, Kovács Antal is úgy vélekedett, hogy a judósban benne van az érem Nanjingban.