Új összetételében először ülésezett a FINA Büro Barcelonában – elsőként a különböző bizottságok összetételéről és a feladatkörökről döntött a testület.
Gyárfás Tamás, a FINA alelnöke a 203 tagországot tömörítő szövetség kommunikációs tevékenységét irányítja, emellett tagja a sportág fejlődéséért felelős bizottságnak. Salamon Ferenc a Masters, Kemény Dénes az edzői (a felső képen), Csurka Gergely (a képen) pedig a médiabizottság tagja lett. A FINA Aquatics World Magazine főszerkesztője továbbra is Gyárfás Tamás.
Sajnálatos, hogy a vízilabda-bizottságban magyar szakember nem kapott helyet. A Magyar Vízilabda Szövetség az eddigi tag, Martin György helyett Molnár Tamást jelölte – a FINA szakembereinek véleménye szerint azonban a háromszoros olimpiai bajnoknak az új szerepkörben előbb az európai szövetségben kell igazolnia felkészültségét.
Kemény Dénes MVLSZ-elnök az alábbiakat nyilatkozta a döntések nyilvánosságra kerülése után: „Először is köszönet jár Gyárfás Tamásnak, hogy a lehető legjobban igyekezett elősegíteni a magyar érdekek érvényesülését.
Azok után, hogy itthon Kiss Lászlóval együtt a Magyar Edzők Társaságának alelnökévé választottak, újabb megtiszteltetés, hogy a FINA edzőbizottságának tagja lehetek. E testületen belül eddig Joan Jané volt a vízilabdázók képviselője, mostantól én leszek az, ami nagy felelősség.
A FINA kongresszusán magam is tapasztaltam, Salamon Ferenc több évtizedes sportdiplomáciai múltja okán töretlen népszerűségnek örvend a nemzetközi szövetségben, azaz teljesen érthető, hogy újabb ciklusra kapott bizalmat, immáron a Masters-bizottság tagjaként. Kapcsolatai révén továbbra is segíthet nekünk, úgy gondolom.
Ami a TWPC-tagságot illeti, az előttünk álló három, illetve négy évben azon kell dolgoznunk, hogy Molnár Tamás jelöltségét a LEN-ben és a FINA-ban teljes mértékben elfogadtassuk, és ebben természetesen fontos szerep hárul Tamásra is. Tanulságokkal szolgált a mostani FINA-procedúra, és a trendeket figyelve valóban fontos, hogy a következő ciklusban ismét legyen magyar a vízilabda-bizottságban, függetlenül attól, hogy 2000 és 2009 között aranyérmek sorát sikerült nyernünk, bár nem volt TWPC-tagunk. Az pedig a nemzetközi szövetség számára is fontos lehet, ha egy háromszoros olimpiai bajnok emeli a testület tekintélyét.”
(Forrás: úszószövetség)