Hét év után új helyszínen folytatta vállalt küldetését, az olimpiai eszme továbbvitelét a Hídverő Olimpiai Baráti Kör vezetése és tagsága. A két országban, Magyarországon és Szlovákiában, Karva községben is működő társaság ugyanis Neszmélyből a mindössze néhány kilométernyire lévő Tata városába tette át működése színterét.
Az új „pályaavatón”, a Tatai HAC klubhelyiségében a meghívott vendég, Balogh Gábor és a helyi hallgatóság egyaránt a „minőségi” jelszóval volt illethető.
A nyolcszoros világbajnok, olimpiai ezüstérmes (Sydney, 2000), végleg 2009-ben visszavonult öttusázó kiválóság és a szerényebb létszámú hallgatóság valóban igényes estét produkált. A „sportügyekért felelős miniszterelnöki tanácsadó” ugyanis már az első részt jelentő, vezetett beszélgetés során is igen alapos válaszokra törekedett. A megjelentek a pályafutása legelső éveit jelentő, a MAFC-ban töltött időszakról éppen úgy érdemi válaszokat kaptak, mint a Honvédban volt, rendkívül sikeres folytatásról, a csúcsot jelentő, 1999-es, budapesti világbajnokságról, a 2000-ben reálisan megszerzett olimpiai ezüstről vagy éppen jelen életének ugyancsak eseményekben gazdag hónapjairól, a feszített tempójú munkavégzés kulisszatitkairól.
A sport ügyét a parlamentben dolgozó, ott minden idegszálával támogatni kívánó, második diplomájának megszerzésén is fáradozó Balogh Gábor a kérdezz-felelek során sem adta alább. Legtöbbet a diáksport helyzetéről, jelenéről és jövőjéről faggatták, ő pedig konok elszántsággal bizonygatta: a kérdés fontossága rendkívüli, s ennek megfelelően is kell ahhoz hozzáállni.
A befejező aktust ez alkalommal is a Magyar Olimpiai Akadémia MOB címerével ellátott zászlajának aláírása jelentette. Bizony egyre kevesebb a szabad felület ezen az immár rendkívül értékes „jelenléti íven”, amelyen olyan nagyságok keze nyoma látható, mint az öttusázó Balczó András, a sportlövő Igaly Diána, a birkózó Varga János, a tornász dr. Magyar Zoltán és társaik.
(Forrás: JochaPress)